49 załóg uczestniczyło w emocjonujących regatach Gdynia – Władysławowo – Gdynia

49 załóg uczestniczyło w emocjonujących regatach Gdynia – Władysławowo – Gdynia

Niezwykle liczne i emocjonujące regaty morskie odbyły się w Polsce w weekend 9-10 września. Na linii startu 64. edycji wyścigu Gdynia – Władysławowo – Gdynia stanęło aż 49 załóg. Organizacją tego prestiżowego wydarzenia zajął się Jacht Klub Morski Gryf Gdynia.

W sobotę, 9 września, tuż po godzinie 18 rozpoczęła się rywalizacja. Załogi wyruszyły z Gdyni do Władysławowa, by następnie zawrócić i wrócić do punktu wyjścia. Wśród uczestników nie brakowało najbardziej doświadczonych polskich ekip żeglarskich, co dodawało wydarzeniu jeszcze więcej emocji.

Organizator i jednocześnie uczestnik tych wyjątkowych regat, Tomasz Konnak, podkreślił, że obawy o brak sprzyjającej pogody na szczęście okazały się nieuzasadnione. Parę dni przed wydarzeniem prognozy były niepewne, jednak warunki atmosferyczne w dniu regat były rewelacyjne. Temperatura była wysoka, morze spokojne, a wiatr wiał z prędkością 6-9 węzłów. Dobrze oświetlona przez gwiazdy noc dodatkowo sprzyjała żeglarzom.

Pomimo idealnych warunków, rywalizacja nie była prosta. Powrót z Władysławowa do Gdyni okazał się wyjątkowo trudny z powodu stosunkowo silnego prądu morskiego, który odrzucał uczestników regat.