Belonada 2024 – wyjątkowe święto miłośników ryb w Pucku

Belonada 2024 – wyjątkowe święto miłośników ryb w Pucku

Wszyscy zapaleni wędkarze, miłośnicy dobrej ryby, a także ci, którzy cenią uroki Pucka, z pewnością docenią nadchodzące atrakcje. W dniach 18-19 maja 2024 roku, Puck na dwa dni stanie się królestwem ryby o niezwykle zielonych ościach. Wtedy to odbędzie się tutejsza, coroczna impreza Belonada 2024.

Belonada to wydarzenie, które już od wielu lat stanowi integralną część majowego kalendarza imprez w Pucku. Jest to festiwal poświęcony belonie, rybie znanej ze swoich tarlisk w rejonie Zatoki Puckiej. Edycja 2024 przewidziana jest na sobotę i niedzielę, 18 i 19 maja, a jej główne wydarzenia rozgrywać się będą w okolicach portu rybackiego.

Plan dla pierwszego dnia Belonady 2024 przewiduje start o godzinie 13, kiedy to podniesiona zostanie bandera na STS 'Kapitan Głowacki’. Po kolejnych trzydziestu minutach zaplanowano oficjalne otwarcie zawodów wędkarskich na belonę. O godzinie 13.40 wszyscy zgromadzeni będą mieli okazję wysłuchać koncertu grane przez zespół Kubryk. To jednak nie koniec atrakcji na 18 maja – przewidziano również konkursy dla osób w każdym wieku (o godzinie 15), prezentacje artystyczne studio Da Capo Al Fine (godzina 15:20), występ puckiej Orkiestry Dętej (godzina 16) oraz spotkanie z kaszubską influencerką, Karoliną Stankowską, zaplanowane na godzinę 17.

Drugiego dnia Belonady, 19 maja, o godzinie 14 ogłoszone zostaną wyniki zawodów wędkarskich. Przewidziano również rozmaite atrakcje dla najmłodszych, takie jak spektakl teatralny oraz różnorodne konkursy. Dodatkowym punktem programu będzie występ zespołu 'Spinaker’.