Bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem? Takie rzeczy tylko we Władysławowie!

Bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem? Takie rzeczy tylko we Władysławowie!
fot. unsplash.com

Mimo że nasze miasto nie jest ogromnych rozmiarów, to zaskakuje pięknymi zakątkami i urzekającymi widokami. Cały problem polega na tym, by wiedzieć, gdzie ich szukać. Aby nie tracić czasu na wyszukiwanie informacji w internecie, Miasto Władysławowo wyszło naprzeciw i proponuje wycieczki z przewodnikiem. Całkowicie bezpłatnie. 

Gdzie i kiedy?

Spacery odbywają się w każdą środę i niedzielę. W sierpniu będzie to możliwe jeszcze w środę 28, oraz w 25 w niedzielę. We wrześniu, będzie to 4 i 11. Spacer rozpoczyna się zbiórką pod Domem Rybaka (Urząd Miejski) we Władysławowie przy ulicy Hallera 19, punktualnie o 17:00. 

Z kim po Władysławowie?

Przewodnikami turystów chcących poznać historię i topografię Władysławowa będą Brunon Grabowski oraz Tomasz Bieszke. To oni właśnie w ciekawy sposób przybliżą nie tylko historię miasta, ale i okolicznych miasteczek. Zaznajomią również z tradycjami życia na Kaszubach, opowiedzą o obrzędach rybackich oraz innych związanych z porami roku. Nakreślą również ciekawostki historyczne związane z przybyciem Armii Gen. J. Hallera. 

Warto wspomnieć, że spacery odbywają się z funduszów III edycji projektów Budżetu Obywatelskiego Gminy Władysławowo. Ilość miejsc nieograniczona!