Blisko 700 kilogramów żywności zebranych dla potrzebujących przez Caritas Puck w ramach akcji "Tak. Pomagam"

Blisko 700 kilogramów żywności zebranych dla potrzebujących przez Caritas Puck w ramach akcji "Tak. Pomagam"

Organizacja charytatywna Caritas Puck zakończyła dwudniową akcję charytatywną „Tak. Pomagam”, podczas której udało się zebrać 700 kilogramów żywności w sklepach na terenie Pucka. Młodzież lokalnej społeczności ofiarnie angażowała się w akcję, co nie umknęło uwadze koordynatorki Caritas w Pucku, Małgorzaty Markowskiej. Zauważyła ona zaangażowanie młodych ludzi, którzy poświęcili swój czas na zbieranie darów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących.

Inicjatywa „Tak. Pomagam” to coroczna akcja prowadzona przez Caritas przed Bożym Narodzeniem. Wybrane markety i sklepy na terenie powiatu puckiego goszczą oznaczone wózki, które służą do zbierania artykułów spożywczych dla osób w potrzebie. Współpracują z nimi młodzi wolontariusze z koła Caritas działającego przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku, którzy pełnią dyżury przy tych wózkach.

Młoda ekipa wolontariuszy, podczas kilkugodzinnych dyżurów, z powodzeniem motywuje mieszkańców do dzielenia się zakupioną żywnością. Dzięki ich zaangażowaniu, po zakończeniu akcji, Caritas Puck dysponuje dużą ilością artykułów spożywczych, które następnie są przekazywane osobom najbardziej potrzebującym.

W grudniu 2023 roku, w ramach akcji „Tak. Pomagam” przeprowadzonej w sześciu sklepach na terenie Pucka – Netto, dwóch placówkach Biedronki, Polomarketu, Lidlu i Intermarche – zebrano łącznie 700 kilogramów żywności.