Czy w Boże Narodzenie będzie we Władysławowie biało? Zobacz, co mówią meteorolodzy!

Czy w Boże Narodzenie będzie we Władysławowie biało? Zobacz, co mówią meteorolodzy!
fot. unsplash.com

Każdy z nas marzy o białych, pełnych puszystego puchu Świętach Bożego Narodzenia. I chociaż zima w większości kraju daje się we znaki, to we Władysławowie wciąż jest znośnie. Jednak dla wielbicieli śniegu mamy złą wiadomość – w nadchodzące święta opadów białego puchu raczej nie będzie.

Białe Boże Narodzenie

Niestety, dla mieszkańców naszego regionu, białe Boże Narodzenie to raczej nieosiągalne marzenie. W ubiegłym dziesięcioleciu zdażyło się to jedynie raz. I w tym roku raczej nie mamy co liczyć na białe święta w swojej najbardziej magicznej odsłonie. A szkoda, bo skute mrozem morze Bałtyckie wygląda spektakularnie. Pokryte śniegiem plaże również robią niesamowite wrażenie.

Co czeka nas w Święta?

Nadchodzące Boże Narodzenie to czas delikatnej odwilży dla całego kraju. Zdarzenie to nie ominie również Władysławowa i okolic. Nie oznacza to jednak, że możemy liczyć na cieplejsze dni. Będzie wiał porywisty wiatr, który spotęguje uczucie wilgoci i chłodu. Nie ma mowy więc o siarczystym mrozie oraz o śniegu. Zamiast tego dosyć mokra i niezbyt przyjemna aura za oknem nie będzie zapraszała do spacerów.

Kiedy we Władysławowie napada śniegu?

Na niewielkie opady można liczyć w okresie od Nowego Roku do święta Trzech Króli. Jednak i tutaj nie mamy co marzyć o sporych opadach. Niektórzy przeprowadzają się właśnie tutaj, uciekając przed mroźną zimą. Być może trzeba się więc z tego braku śniegu zwyczajnie cieszyć?