Działania policji z powiatu puckiego dla bezpieczeństwa na drogach w miniony weekend

Działania policji z powiatu puckiego dla bezpieczeństwa na drogach w miniony weekend

Ostatni weekend przyniósł wzmożone działania funkcjonariuszy Policji z powiatu puckiego, którzy kontrolowali kierowców przemieszczających się po trasach nadmorskich. Ich starania skupiały się na podniesieniu bezpieczeństwa na drogach tego regionu. W szczególności, mundurowi nie pozwolili na dalszą jazdę tym, którzy kierowali pojazdami będąc pod silnym wpływem alkoholu lub zakazanych środków. Dzięki czujności obywateli, zatrzymywano nietrzeźwych i umieszczano ich w policyjnym areszcie. Teraz muszą oni liczyć się z konsekwencjami, jakimi są kara więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Podczas weekendowych kontroli drogowych w powiecie puckim, funkcjonariusze wykryli kilka przypadków prowadzenia samochodów osobowych przez osoby nietrzeźwe.

W sobotę, około godziny 21:00, mundurowi z Kosakowa zatrzymali 32-letniego mężczyznę sterującego pożyczonym mercedesem po ulicach Pogórza. Był on pod wpływem alkoholu i uszkodził inne pojazdy. Ten obywatel Ukrainy, obecnie mieszkaniec Gdyni, zwrócił się również z wulgarnym gestem wobec naocznych świadków i zastraszył ich grożąc uderzeniem. Po przeprowadzonym badaniu wykazano, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został następnie umieszczony w policyjnym areszcie.

Po godzinie 21:00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nissana, którym najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca jechał w kierunku Władysławowa. Funkcjonariusze z Władysławowa zatrzymali go w Swarzewie. Okazało się, że kierowcą był 33-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone badania wykazały, że był on pod wpływem alkoholu oraz amfetaminy. Mężczyzna, mający ponad 1,5 promila alkoholu we krwi, został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.