Festiwal Biegów Ultra-Way za nami. Zimowa edycja przyciągnęła prawdziwe tłumy!

W połowie stycznia, w Wejherowie odbyła się zimowa edycja Festiwalu Biegów Ultra-Way. Wśród startujących w tym wymagającym biegu, było wielu mieszkańców naszego regionu.

Zróżnicowane dystanse

Uczestnicy mieli do wyboru cztery trasy o zróżnicowanych dystansach. Były to:

  • Szybka Sarna – 10 km
  • Pół Dzika – 21 km
  • Tropem Rysia 42 km
  • Nocny Jeleń 66 km

W sumie w biegach wzięło udział ponad 400 zawodników, głównie mieszkańców Pomorza. Nie zabrakło jednak uczestników z całego kraju i z zagranicy. Pierwsi z nich, startujący w najdłuższej trasie, wystartowali już o 4 rano.

Warunki nie były najlepsze, jednak wydawało się, że mroźna aura nie przeszkadzała zupełnie biegaczom. W rozmowach cieszyli się, że nie pada deszcz, bo długie biegi w takiej zimowej aurze nie byłyby niczym przyjemnym. Dobrze oznakowane trasy oraz kibicie i wsparcie techniczne również dołożyło swoje trzy grosze do pozytywnego odbioru całej imprezy biegowej.

Ciekawe trasy

Organizatorzy zapewniają, że prace nad trasami biegowymi trwały przez cały rok. Było to nie lada wyzwanie, bo musiały one być zarówno bezpieczne jak i zwyczajnie ciekawe. Na szczęście w okolicach Wejherowa o takie trasy nietrudno. Zmienne rzeźby terenu oraz walory estetyczne są na wagę złota. Muszą być więc górki, zbiegi, a także wąskie ścieżki trawersujące. I tego właśnie nie zabrakło w tym roku.

Nie pozostaje już nic innego jak zaprosić na wiosenną edycję Festiwalu Biegowego Ultra Way, która odbędzie się w maju 2022. Wtedy zawodnicy będą mieć do wyboru bardziej wymagające odcinki, z których najdłuższy będzie miał aż 160 km.

Jeżeli szukasz więcej informacji o tym, jak przygotować swoje ciało do biegania, koniecznie zajrzyj na encyklopediasportu.pl