Finansowanie hospicjów na Pomorzu: Wolontariusze kwestują w ramach Pola Nadziei 14 kwietnia 2024 r.

Finansowanie hospicjów na Pomorzu: Wolontariusze kwestują w ramach Pola Nadziei 14 kwietnia 2024 r.

14 kwietnia 2024 roku, niedziela, jest dniem szczególnym dla posiadaczy żółto-białych koszulek, którzy jako wolontariusze biorą udział w akcji charytatywnej Pola Nadziei. W tym dniu ulice Pucka i innych miast Pomorza opanowuje falą wolontariatu, a jej celem jest zebranie funduszy na rzecz hospicjów.

Pola Nadziei to ogólnopolska inicjatywa, która od lat angażuje do działania różne środowiska na rzecz troski o nieuleczalnie chore dzieci i dorosłych znajdujących się na schyłku życia. Kluczowy cel tej akcji to pozyskanie materialnego wsparcia dla prowadzenia opieki hospicyjnej, a jednym z ważnych elementów tej akcji jest wkład pomorskich ośrodków hospicyjnych.

Jak podkreśla dyrektor Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio, Anna Joachim-Labuda, to wydarzenie ma ogromne znaczenie dla społeczności hospicyjnej: „Co roku ta inicjatywa skupia osiem pomorskich hospicjów. Jesienią zapraszamy szkoły, przedszkola oraz inne instytucje i środowiska do udziału w inauguracji Pola Nadziei, podczas której sadzimy żonkile. Kiedy nadejdzie wiosna i kwiaty zaczynają kwitnąć, organizujemy finał tej akcji, którym jest kwesta. Jest to swego rodzaju festiwal wolontariatu pełen nadziei, mający na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby osób cierpiących najbardziej” – mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morska.