Groźny wypadek we Władysławowie. Rannemu pomógł policjant po służbie!

Groźny wypadek we Władysławowie. Rannemu pomógł policjant po służbie!
fot. unsplash.com

W połowie grudnia, na ulicy Gdańskiej doszło do groźnego wypadku. Świadkiem całego wydarzenia był mł. Asp. Mateusz Owczarczyk. Mimo że był już po służbie, nie tylko powiadomił pogotowie i policję, ale i sam udzielił pomocy!

W zimowej aurze nietrudno jest stracić panowanie za kierownicą. Dotkliwie przekonał się o tym nastoletni kierowca motoroweru, który wraz z pasażerem, jechali śliską drogą. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik. Nastolatkowie jadący motorowerem przewrócili się.

Całe zdarzenie widział mł. Asp. Mateusz Owczarczyk. Chociaż w tym dniu miał wolne, do razu zadzwonił na policję oraz pogotowie, po czym podbiegł do poszkodowanych. Pasażer jadący motorowerem nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu, jednak kierowca stracił przytomność.

Wspomniany policjant od razu zbadał funkcje życiowe poszkodowanego i czekał z nim do przyjazdu pogotowia. Nastolatek został zabrany do szpitala, gdzie zapewniono mu fachową opiekę. Policjant otrzymał pochwałę od przełożonych, za gotowość do pracy nawet poza jej godzinami.