Gryf Wejherowo przegrywa z MKS Solar Władysławowo

Gryf Wejherowo przegrywa z MKS Solar Władysławowo

Niespodzianka czekała na kibiców w ostatniej konfrontacji tegorocznej rundy jesiennej IV ligi, grupa pomorska. Dotychczas niepokonany Gryf Wejherowo, który miał za sobą siedem zwycięskich meczów pod rząd, musiał uznać wyższość drużyny MKS Solar Władysławowo. Spotkanie odbyło się na Wzgórzu Wolności w Wejherowie i zakończyło wynikiem 0:1 na korzyść gości, dzięki udanemu strzałowi Marka Kwaśnika.

Gryf Wejherowo niewątpliwie był uznawany za faworyta towarzyszącej im sobotniej gry, która miała miejsce 18 listopada 2023 roku. Ten status zawdzięczali zarówno nieprzerwanemu ciągowi siedmiu zwycięstw, jak i wyższej pozycji w tabeli ligowej – przed meczem dzieliło ich aż 10 miejsc.

Mimo to, MKS Solar Władysławowo nie zamierzał odpuszczać. Mając na celu utrzymanie swojej pozycji w IV lidze, każdy punkt zdobyty przez piłkarzy z Władysławowa był dla nich niezmiernie cenny.

Goście zaskoczyli już na samym początku meczu, kiedy to Marek Kwaśnik zdobył bramkę po imponującym uderzeniu z obszaru za polem karnym. Jak się później okazało, ta jedyna bramka w meczu była decydująca dla wyniku spotkania.

Po niefortunnym starcie Gryf Wejherowo próbował zdobyć gola, niestety bez skutku. Defensywa MKS Solar Władysławowo tego dnia była nie do przejścia. To właśnie drużyna gości mogła więc cieszyć się ze zdobycia trzech punktów oraz pokonania faworyzowanego Gryfa.

Rafał Szlas, honorowy prezes Gryfa Wejherowo, mimo porażki drużyny, wyraził swoje uznanie dla piłkarzy i trenerów. „Pomimo dzisiejszej przegranej chciałbym podziękować trenerom i drużynie za godne reprezentowanie naszego Gryfa w tym roku. Jesteśmy z was dumni,” napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych.