Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka od 2014 roku, dąży do reelekcji

Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka od 2014 roku, dąży do reelekcji

Od roku 2014, Hanna Pruchniewska niezmiennie pełni funkcję burmistrza Pucka. Teraz, potwierdziła swoje aspiracje do zdobycia kolejnej kadencji na tym stanowisku. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę jej konsekwentne zaangażowanie w lokalną społeczność.

Pruchniewska dołączyła do grona samorządowców z powiatu puckiego, którzy wyrażają chęć utrzymania swoich stanowisk. Inne decyzje są bardziej niespodziewane. Tadeusz Puszkarczuk, na przykład, ogłosił, że jego obecna kadencja jako wójta gminy Puck będzie jego ostatnią.

Hanna Pruchniewska urodziła się 3 października 1964 roku w Pucku. Od tego czasu osiągnęła wiele, zarówno pod względem edukacji, jak i kariery. Ukończyła studia z zakresu geografii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, administracji publicznej na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni, a także przedsiębiorczości i podstaw ekonomii na Politechnice Gdańskiej. Wszystko to, oczywiście, zanim objęła urząd burmistrza Pucka w 2014 roku.

Warto przypomnieć, że do 18 marca 2024 roku powinni być mianowani obwodowi komisarze wyborczy. Kampania wyborcza oficjalnie zakończy się 5 kwietnia 2024 roku o godzinie 24:00. Dwa dni później, Polacy będą mieli okazję oddać swoje głosy w urnach.