Jak poprawić swoją zdolność, jeśli bank odmówi udzielenia kredytu hipotecznego?

Jak poprawić swoją zdolność, jeśli bank odmówi udzielenia kredytu hipotecznego?

Chcąc zaciągnąć jakiekolwiek zobowiązanie w banku, musimy się liczyć z tym, że bank dokładnie przyjrzy się naszej sytuacji finansowej. W przypadku kredytu hipotecznego, gdzie w grę wchodzą bardzo duże kwoty i długi okres spłaty, nasza zdolność kredytowa jest szczególnie istotna. Czy możemy ją jakoś poprawić, jeśli była przyczyną odmowy w banku?

Zanim przejdziemy do tego, jak możemy poprawić swoją zdolność kredytową, wyjaśnijmy, czym ona właściwie jest. Najprościej można powiedzieć, że jest to możliwość terminowej spłaty zobowiązań wraz z ich odsetkami. Oznacza ona poziom naszej wiarygodności.

Co składa się na zdolność kredytową?

Na zdolność kredytową składa się wiele różnych czynników. Przede wszystkim są to nasze dochody i to, na podstawie jakiej umowy pracujemy. Najbardziej pożądana jest umowa o pracę na czas nieokreślony, za to najmniej wiarygodne są umowy cywilnoprawne. Drugim elementem są stałe miesięczne koszty utrzymania. Bank sprawdza, czy odejmując je od naszego wynagrodzenia, pozostaje kwota pozwalająca na spłatę rat. DOKONUJĄC ANALIZY KREDYTOWEJ BANK Weryfikuje też obecność zadłużeń, wykorzystanych limitów na kartach kredytowych. Równie istotna jest nasza historia kredytowa w BIK, która pokaże, jak wywiązywaliśmy się z poprzednich zobowiązań. Co ciekawe, istotne mogą być też czynniki, które nie łączą się bezpośrednio z finansami jak wiek, stan cywilny, staż pracy i wykształcenie.

Jak poprawić zdolność kredytową?

Poprawa zdolności kredytowej jest możliwa, ale nie zawsze zrobimy to tak szybko, jak byśmy chcieli. Z pewnością warto przyjrzeć się stałym wydatkom, bo może któreś da się zmniejszyć. Postarajmy się o umowę o pracę, zlikwidujmy karty kredytowe. Bardzo ważne, W KAŻDEJ ANALIZIE KREDYTOWEJ JEST  byśmy uregulowali zaległe zobowiązania. Jednak nawet jeśli to zrobimy, to ślad po nich będzie, a to też nie postawi nas od razu w dobrym świetle. Zaufanie stracić łatwo, ale odzyskać trudno. Jeśli więc zależy nam na czasie i chcemy cieszyć się mieszkaniem szybciej, to zainteresujmy się tym, co mogą nam zaoferować trudne kredyty hipoteczne.

Wsparcie w uzyskaniu kredytu w województwie pomorskim

W przypadku, kiedy planujemy zakup działki, domu lub mieszkania w województwie pomorskim, mamy wkład własny, ale nasza zdolność kredytowa jest na niewystarczającym dla banku poziomie, zwróćmy się o pomoc do Mbconsulting.pl. To firma, która specjalizują się w trudnych kredytach hipotecznych i może się na tym polu pochwalić rewelacyjną skutecznością. Wszystkie wnioski, które doradcy składają w imieniu klientów, są akceptowane. Współpraca jest szybka i przejrzysta. Po kontakcie z doradcą ten szczegółowo analizuje sytuację klienta, zestawia ją z aktualnymi ofertami i pomaga wybrać najlepszą DOSTĘPNĄ DLA KLIENTA OFERTĘ. Klucz do sukcesu tkwi w tym, że doradcy z Mbconsulting.pl mają obszerną wiedzę, w tym tą dotyczącą instytucji, które podchodzą liberalnie do kredytobiorców i udzielą kredytu nawet przy wyższym ryzyku, jakim jest słaba zdolność kredytowa. Cieszą się przy tym dużym zaufaniem i w bankach i wśród klientów.

Więcej informacji znajdziesz na https://mbconsulting.pl/kredyty-indywidualne/