Legalizowanie pobytu cudzoziemców w Polsce – zarzuty dla dwóch mężczyzn

Legalizowanie pobytu cudzoziemców w Polsce – zarzuty dla dwóch mężczyzn

Z siedziby Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wyszły oskarżenia przeciwko dwóm osobom podejrzanym o nielegalną praktykę legalizowania pobytu obcokrajowców na terenie naszego kraju. Z informacji śledztwa wynika, że mamy do czynienia z 34-letnim i 42-letnim mężczyzną, którzy swoje działania opierali na tworzeniu fikcyjnych firm oraz wystawianiu dokumentów cudzoziemcom.

Duo zatrzymanych mężczyzn usłyszało poważne zarzuty od prokuratury. Wspólnie i w porozumieniu mieli organizować przekraczanie granic państwa wbrew obowiązującym przepisom. Dodatkowo, zostali oskarżeni o umożliwianie obcokrajowcom nielegalnego pobytu na terytorium Polski oraz wyłudzenie poświadczeń nieprawdy. Informacje te potwierdziła Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową (PAP) w ostatni poniedziałek.

Aresztowanie podejrzanych miało miejsce pod koniec listopada w Gdyni. To tam Straż Graniczna z Gdańska zatrzymała 34-letniego obywatela Polski oraz 42-letniego mężczyznę z Ukrainy. Obaj są mieszkańcami województwa pomorskiego.