Małżeńscy Jubilaci nagrodzeni przez Burmistrza gminy Władysławowo. Co to było za wydarzenie!

Małżeńscy Jubilaci nagrodzeni przez Burmistrza gminy Władysławowo. Co to było za wydarzenie!
fot. unsplash.com

Pandemia na kilka lat zahamowała wszelkie spotkania towarzyskie nie tylko w gminie Władysławowo. Jednak po ponad dwóch latach, wszystko powoli wraca do normalności. W grudniu 2022 roku spotkali się Jubilaci Małżeńscy, aby celebrować swoje jubileusze. Nie obyło się bez pięknych wspomnień i łez szczęścia!

Z inicjatywy Burmistrza Gminy Władysławowo

Nie da się ukryć, że podobne wydarzenie nie mogłoby się odbyć, bez inicjatywy urzędników z Władysławowa. Złoci, diamentowi oraz żelaźni jubilaci zostali zaproszeni do Urzędu Miasta, gdzie burmistrz przyznał wybrańcom medale Prezydenta RP. Zostały one nadane za zasługi oraz wieloletni staż małżeński.

Warto podkreślić, że złote gody obchodzi się z okazji pięćdziesięciolecia ślubu, diamentowe sześćdziesięciolecia a żelazne, za aż sześćdziesiąt pięć lat razem. Chociaż czasy są szalone, wciąż w naszej codzienności nie brakuje zgodnych par, które przeżywają ze sobą właściwie całe swoje życie.

Nagrodzeni mogli liczyć nie tylko na medale nadane w doniosłej atmosferze, ale i przepiękne bukiety kwiatów wykonane w najlepszej kwiaciarni w mieście. Słodki poczęstunek był tylko miłym dodatkiem.

Uczcić jubileusz

Całość wydarzenia uczciła również grupa artystyczna z Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie. Było śmiesznie, wzruszająco i zabawnie. Potem to sami Jubilaci zaczęli opowiadać o początkach swoich związków, a także o tym, jak to się stało, że przeżyli ze sobą tak długi czas. Nie brakowało również recept na tak udane związki.