Marzenia młodych mieszkańców powiatu puckiego o służbie w Policji

Marzenia młodych mieszkańców powiatu puckiego o służbie w Policji

Być policjantem – to nie tylko wyzwanie, ale również marzenie, które zrodziło się w sercach wielu młodych ludzi. Tego doświadczyli młodzi obywatele powiatu puckiego, którzy w ciągu ostatniego tygodnia odwiedzili lokalną komendę policji. Ich celem było zgłoszenie chęci przystąpienia do procesu rekrutacji i zdobycie wszelkich niezbędnych informacji, które pozwolą im spełnić marzenie o byciu policjantem na Pomorzu.

Ostatnie dni minionej tygodnia to czas, kiedy w puckiej komendzie gościli dwaj mieszkańcy powiatu – 30-letni mężczyzna i 23-latek. Obaj byli zdecydowani przyłączyć się do szeregów Policji. W celu zgromadzenia wszystkich niezbędnych informacji dotyczących procesu rekrutacyjnego i służby w Policji, umówili spotkanie z dzielnicowym. Ten z kolei przygotował dla aspirujących kandydatów całą dokumentację, która jest wymagana podczas procesu rekrutacji do pomorskiej Policji. Dzielnicowy szczegółowo omówił kwestie związane z kryteriami, które muszą spełnić aspirujący policjanci, a także z pracą w służbach policyjnych na co dzień. Dzięki temu młodzi ludzie mogli lepiej zrozumieć specyfikę tego zawodu.

Podczas rozmowy z dzielnicowym, obaj kandydaci wyrazili swoje przemyślenia na temat przyszłej służby. Dla nich, jako młodych aspirujących policjantów, to nie tylko duże wyzwanie i zaszczyt, ale przede wszystkim satysfakcja wynikająca z możliwości bycia częścią Policji.