Marzenia o mundurze: 18-latek kandyduje na policjanta

Marzenia o mundurze: 18-latek kandyduje na policjanta

Wstąpienie do szeregów Policji to dla wielu młodych ludzi nie tylko duże wyzwanie, ale też spełnienie marzeń. Przekonał się o tym chłopak z powiatu puckiego, który – będąc w wieku zaledwie 18 lat – zdecydował się na odwiedziny w miejscowej komendzie. Jego celem było złożenie dokumentacji niezbędnej do przystąpienia do rekrutacji na stanowisko policjanta na Pomorzu.

Dla aspirujących do służby w Policji młodych ludzi, taka kariera jest nie tylko trudnym zadaniem, ale też wielkim honorem. A największą nagrodą jest z pewnością satysfakcja, jaką przynosi pełnienie służby w tej szanowanej formacji.

Jeszcze kilka lat temu mógł marzyć o karierze kryminalisty albo policjanta z drogówki. Teraz 18-latek z powiatu puckiego postanowił poznać wymagania związane z pracą w Policji i dowiedzieć się, jak skutecznie przebrnąć przez proces rekrutacji. W tym celu odwiedził dzielnicowego w puckiej komendzie.

Zainteresowanie służbą w Policji pojawiło się u tego młodego mieszkańca powiatu puckiego po zakończeniu edukacji na poziomie średnim. Wydaje się, że wybrał on ten kierunek swojej przyszłej kariery bardzo świadomie. W ramach przygotowań do rekrutacji, przeprowadził rozmowę z dzielnicowym z puckiej komendy, który omówił z nim warunki niezbędne do spełnienia, aby zostać policjantem. Dzielnicowy przybliżył też 18-latkowi specyfikę tego zawodu, odnosząc się do codziennej służby i odpowiadając na wszystkie pytania kandydata.