Modernizacja wejść na plażę we Władysławowie. Do lata 2023 wszystkie planowane prace mają zostać zakończone!

Modernizacja wejść na plażę we Władysławowie. Do lata 2023 wszystkie planowane prace mają zostać zakończone!
fot. unsplash.com

To już pewne- modernizacja i przebudowa przejść na plażę nr od 1 do 7 i 9 staje się faktem. Co ważne, całość zostanie przebudowana kompleksowo, zaczynając od nawierzchni a na toaletach publicznych kończąc. I to wszystko z terminem realizacji do wakacji 2023!

Co będzie przedmiotem prac?

Jak informuje w oficjalnym komunikacji Gmina Władysławowo, prace modernizacyjne będą zakrojone na szeroką skalę. Przede wszystkim będzie to nowa nawierzchnia z zachowaniem naturalnego klimatu przyrodniczego. Dodatkowo pojawią się nowe przyłącza instalacji wodociągowej, sanitarnej i elektrycznej. Pojawią się również nowe elementy małej architektury.

Na uwagę szczególnie zasługuje fakt, że pojawią się nowe oświetlenia zewnętrzne z oprawami LED, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom, ale i przyjezdnym. Co istotne, przebudowie zostanie poddany również ciąg pieszo – jezdny, czyli szykują się nie tylko bezpieczne chodniki, ale i drogi dla rowerów. W planach jest również wybudowanie placów z wiatami i co istotne, dobrze zaopatrzonymi toaletami publicznymi.

Wejścia dla osób z niepełnosprawnością

Co cieszy, wszystkie modernizowane miejsca mają być przystosowane do poruszania się osób z niepełnosprawnością. Jeżeli wierzyć optymistycznym założeniom, prace mają rozpocząć się tuż po Nowym Roku i zakończyć jeszcze przed sezonem wakacyjnym 2023. Pozostaje tylko trzymać kciuki!