Nadmorskie kurorty: Chałupy

Nadmorskie kurorty: Chałupy
fot. unsplash.com

Ta mała wieś w województwie pomorskim, w sezonie od maja do września zamienia się w jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do wypoczynku nad morzem Bałtyckim. Dlaczego na wakacje warto pojechać właśnie tam?

Urok małych miejscowości

Położone nad Zatoką Pucką, 7 km od nasady Mierzei Helskiej, Chałupy to doskonała baza wypoczynkowa dla rodzin z dziećmi.Odnajdzie się tu również każdy, kto potrzebuje spokoju i wytchnienia od miejskiego zgiełku. Piękne, szerokie piaszczyste plaże zapraszają do odpoczynku oraz spędzania czasu na spacerach i plażowaniu. Dodatkowym atutem są płytkie i spokojne wody Zatoki Puckiej, które są chętnie odwiedzane przez miłośników windsurfingu i kitesurfingu. 

Do wyboru masz tam dwa kąpieliska i przytnie morskie dla rybaków. Wczesnym rankiem możesz kupić świeżo złowione ryby morskie i mieć już zapewniony pełny zdrowych tłuszczów obiad. Jest cicho i spokojnie, bo spragnieni towarzyskich uciech plażowicze wybierają większe miejscowości. Dzięki temu to wymarzone miejsce na spokojny wypoczynek w rytmie szumu fal.

Chałupy – atrakcje

O jednej było już wcześniej, rozległe, piaszczyste i czyste plaże. Kolejna, to gratka dla wielbicieli nudyzmu. Niedaleko wsi znajduje się specjalna plaża, skierowana tylko dla nudystów lubiących opalać się bez skrępowania. Warto wybrać się na spacer w kierunku zjawiskowej wydmy Ortus. 3 kilometrowy spacer do wydmy poświęconej samotnej wdowie po rybaku oskarżanej o czary będzie miłą odmianą od leżenia na plaży. Przy okazji poznasz ciekawą historię z czarownicą i inkwizycją w tle. Warto również przyjechać do Chałup na regaty starych łodzi rybackich, nazywanych Kaszubskie Łodzie pod Żaglami. 

Czasem małe, urokliwe miejscowości mają o wiele więcej do zaoferowania niż duże nadmorskie kurorty. Chałupy są tego najlepszym dowodem, co roku przyciągając stałych i nowych wielbicieli spokojnych plaż i ciszy przerywanej jedynie miarowym szumem fal.