Nieoczekiwany bohater na urlopie: Policjant z Gdyni w akcji we Władysławowie

Nieoczekiwany bohater na urlopie: Policjant z Gdyni w akcji we Władysławowie

W jednym z najpopularniejszych kurortów nadmorskich, Władysławowie, doszło do przykrego incydentu. Młoda turystka, 14-latka, padła ofiarą kradzieży. Na szczęście dla dziewczyny, okazało się, że los był od niej łaskawy. Wśród przechodniów znajdował się policjant z Gdyni na urlopie, który nie zawahał się ruszyć w pościg za złodziejem. Ten mężczyzna teraz staje w obliczu możliwości do pięciu lat pozbawienia wolności.

Serdecznie lubiane przez letników Władysławowo, miasto w powiecie puckim, jest pełne życia o tej porze roku. Niestety, atrakcyjność tego miejsca przyciąga nie tylko turystów. Jak się okazało, próbują tu również swoich sił przestępcy. Nieprzyjemne doświadczenie spotkało 14-letnią dziewczynę podczas jej pobytu w tym urokliwym kurorcie. W sobotę 19 sierpnia 2023 r., wybiegła ona z parku leżącego przy ulicy Brzozowej i krzyknęła, że jej telefon został skradziony.

Na szczęście dla dziewczynki, jednym z przypadkowych świadków tego incydentu był dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu, który spędzał tam swój czas wolny. Jak informuje komunikat gdyńskiej policji, odważny funkcjonariusz natychmiast ruszył w pościg za uciekającym złodziejem. Chociaż mężczyzna zignorował zarówno wołania „Stój, Policja!” jak i wezwania do zatrzymania się, a nawet skręcił w małą boczną uliczkę w celu utrudnienia pościgu, policjant nie dał za wygraną.