Nieodpowiedzialny 72-latek ignorował zakaz prowadzenia i wsiadł za kółko pod wpływem alkoholu

Nieodpowiedzialny 72-latek ignorował zakaz prowadzenia i wsiadł za kółko pod wpływem alkoholu

72-letni mężczyzna z Gdyni, który był pod efektem alkoholu i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, zignorował swoje ograniczenia i postanowił odwiedzić lokalny dyskont. Pomimo swojego stanu i ograniczeń, senior zdecydował się skierować swoje kroki do sklepu. Właśnie wychodząc z parkingu dyskontu został zatrzymany.

Policjanci służby w Kosakowie zostali powiadomieni o możliwości, że po ulicach Pogórza porusza się kierowca będący pod wpływem alkoholu. Na podstawie zgłoszenia ustalili, że mężczyzna wjechał na parking jednego z centrów handlowych. Jak informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, funkcjonariusze dotarli na miejsce i ujawnili 72-latka opuszczającego parking dyskontu.

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna miał w sobie 1,5 promila alkoholu. Ponadto, wynikło że posiadał obowiązujący zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Samochodowym przygodom seniora natychmiastowo przeszkodził funkcjonariusz, który zatrzymał mu prawo jazdy.

72-letni mężczyzna został umieszczony w celi policyjnej i usłyszał zarzuty prowadzenia pod wpływem alkoholu oraz nieprzestrzegania wcześniej nałożonych środków karnych. Ostatecznie, mężczyzna dobrowolnie zgodził się na karę, którą wspólnie ustalił z prokuratorem. Kara obejmowała dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, nadzór kuratora oraz grzywnę w wysokości 12 tys. zł., która miała zostać przekazana na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.