Nowa droga w centum Władysławowa. Czy w końcu ktoś zgłosi się do przeprowadzenia tej inwestycji?

Nowa droga w centum Władysławowa. Czy w końcu ktoś zgłosi się do przeprowadzenia tej inwestycji?
fot. unsplash.com

Już po raz trzeci Gmina Władysławowo szuka wykonawcy, który rozbuduje istniejącą już ulicę Dworcową. Dwa poprzednie przetargi nie wyłoniły wykonawcy spełniającego wszystkie warunki formalne. Czy to projekt za trudny, czy może wymagania za duże?

Węzeł integracyjny we Władysławowie

Cała sprawa dotyczy ulicy Dworcowej, począwszy od ulicy Błękitnej Armii aż do ulicy Żeromskiego. Dochodzi do tego również przebudowa Drogi Wojewódzkiej nr 215. Czynności przeprowadzone przez wykonawcę są podzielone na etapy. Jego pierwsza część obejmuje wykonanie stosownej dokumentacji projektowej, wraz ze wszystkimi pomiarami oraz wyśrubowanymi wytycznymi. Kolejny etap, to roboty budowlane.

Dworcowa dzisiaj

Nie da się ukryć, że ulica Dworcowa w dzisiejszym stanie, nie nadaje się do powszechnego użytku. Chociaż z jednej strony ma płyty betonowe, to druga jest zwykłą drogą gruntową. Co ważne, między ulicą Dworcową a ulicą Żeromskiego istnieją tereny niezagospodarowane, które można przekształcić w coś atrakcyjnego dla mieszańców.

Plany miasta

Władysławowo ma ambitne plany wokół tego miejsca. Z jednej strony, chce wybudować szeroką na 5 metrów ulicę, wzdłuż której mają powstać miejsca parkingowe. Z drugiej, ma powstać droga dla rowerów i pieszych. Dodatkowo w okolicy dworca autobusowego zaprojektowano zatoki postojowe. Koniec ulicy to miejsce do zawracania. Termin składania ofert to 16 listopada 2022.