Podpisano umowę na dofinansowanie publicznego transportu w Powiecie Puckim na rok 2024

Podpisano umowę na dofinansowanie publicznego transportu w Powiecie Puckim na rok 2024

W roku 2024, publiczny transport w powiecie puckim będzie mógł liczyć na znaczące dofinansowanie. Właśnie podpisano umowę z PKS Gdynia, która ma na celu przede wszystkim poprawę dostępności transportu dla mieszkańców małych miejscowości.

Związek Powiatowo-Gminny Zatoki Puckiej, którego członkami są samorządy: powiat pucki, miasto Puck, gmina Puck oraz gmina Władysławowo, finalizuje umowę o współpracy ze spółką PKS Gdynia SA. W ramach współpracy firma ta będzie świadczyć usługi publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych.

Wojewoda Pomorski zdecydował o przekazaniu dla powiatu puckiego znacznych funduszy z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, wynoszących 1 980 212,70 zł. Dodatkowo, samorządy zobowiązały się do przekazania własnych środków finansowych na realizację tego zadania, które wyniosą łącznie 231 022,08 zł.

Przedstawiciele władz powiatu puckiego z entuzjazmem odnoszą się do tej inwestycji. Podkreślają, iż dzięki otrzymanej dotacji uda się utrzymać funkcjonowanie mniej dochodowych linii autobusowych. To szczególnie ważne dla mieszkańców małych miejscowości, którzy dzięki temu nie zostaną wykluczeni z systemu transportu publicznego. Planowane jest też zwiększenie częstotliwości niektórych połączeń autobusowych.