Polacy już nie chcą jeździć tak chętnie na wakacje nad Bałtyk. We Władysławowie jednak wciąż tłumy!

Polacy już nie chcą jeździć tak chętnie na wakacje nad Bałtyk. We Władysławowie jednak wciąż tłumy!
fot. unsplash.com

Sezon wakacyjny dopiero przed nami, ale już widać, że urlopy w tym roku będą mocno okrojone. Szalejąca inflacja oraz coraz droższe kredyty sprawiają, że coraz mniej z nas stać na dwutygodniowe wakacje. Serwisy związane z wynajmowaniem pensjonatów i hoteli mówią, że rezerwacji jest o ¼ mniej.

Władysławowo na topie

Chociaż inne nadmorskie miejscowości mocno odczuwają brak ubiegłorocznego, ogromnego zainteresowania, to jednak do Władysławowa wciąż turyści przyjeżdżają. Z pewnością przyciąga ich unikalny klimat naszego miasta ale i atrakcje, jakich tutaj nie brakuje. Dodatkowym plusem jest dogodna lokalizacja do Trójmiasta.

Zobacz również: Sposoby na tani urlop we Władysławie!

Jak planują wakacje Polacy?

Z jednej strony nie potrzebujemy już paszportów COVID-owych, aby wyjechać za granicę na wymarzone wakacje. I z tego właśnie korzystają wszyscy ci, którzy lubią ciepły ocean i niezmąconą niczym pogodę idealną na plażowanie. Z drugiej jednak, wciąż pogarszająca się sytuacja gospodarka w naszym kraju sprawia, że wielu z nas zwyczajnie z wyjazdu rezygnuje. Wzrost inflacji oraz kosztów związanych z kredytem, a na dodatek wysokie ceny w sklepach nie pozostają obojętne na nasze wakacyjne wybory.

Jeżeli nie Bałtyk to co?

Poza wakacjami nad Bałtykiem, Polacy szukają również noclegów w Zakopanem i Karpaczu. Co ciekawe, tylko 1 procent wszystkich potencjalnych urlopowiczów, szuka noclegu w hotelu. O wiele częściej myślimy nad wynajęciem domu albo pokoju w pensjonacie. Małym powodzeniem cieszą się również gospodarstwa agroturystyczne.

Szukasz więcej informacji z regionu? Zobacz portal: gdyniaonline.pl