Ruch obywatelski na drogach – nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez odpowiedzialnego obywatela w gminie Kosakowo

Ruch obywatelski na drogach – nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez odpowiedzialnego obywatela w gminie Kosakowo

Na drodze łączącej Mosty i Dębogórze, niecodzienna sytuacja miała miejsce. Pewien kierowca zauważył nietypowe zachowanie innego uczestnika ruchu drogowego. W jego zasięgu widzenia pojawił się pojazd marki Mazda, który poruszał się w sposób niespójny, tworząc na drodze zygzakowate ścieżki. Zaniepokojony ten przerażający widok, 43-letni mężczyzna zdecydował się na dzielne działanie.

Z racji na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, mężczyzna ten wyprzedził chaotycznie jadącego kierowcę i zablokował mu drogę do dalszej jazdy. Po ukończeniu tej heroicznej czynności wezwał on funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej w Pucku. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że 28-letni kierujący Mazda to mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który był nietrzeźwy podczas prowadzenia samochodu.

Całe wydarzenie miało miejsce nocą, dokładnie w czwartek 15 września. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy na ulicy Pomorskiej w Dębogórzu. Na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze spotkali 43-letniego mężczyznę, który zdecydował się podjąć odpowiedzialne działanie i zawrócił uwagę na nieodpowiedzialnego kierowcę.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku, asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk informuje, że zgłaszający mężczyzna był świadkiem jazdy slalomem nietrzeźwego kierowcy. Zdecydował, że nie może pozwolić na dalszą jazdę osobie, która mogła znajdować się pod wpływem alkoholu i postanowił powiadomić policję.