Ruch wolontariacki Puckiego Hospicjum na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym

Ruch wolontariacki Puckiego Hospicjum na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym

Podczas obchodów Wszystkich Świętych, w różnych miejscach powiatu puckiego i wejherowskiego, odwiedzających miejscowe cmentarze i kościoły przywita blisko 500 wolontariuszy z Puckiego Hospicjum. Będą oni prowadzić zbiórkę funduszy, które zostaną przeznaczone na wsparcie chorych podopiecznych hospicjum.

Charakterystycznym elementem identyfikacyjnym wolontariuszy będzie żółta koszulka. Każda osoba, która zdecyduje się wesprzeć ich szlachetną inicjatywę, otrzyma w zamian symboliczny znicz. Ten mały gest jest swoistym dowodem wdzięczności i jednocześnie „cegiełką” do budowy lepszego bytu dla pacjentów hospicjum.

Cytując Honoratę Zimną, koordynatora Wolontariatu Puckiego Hospicjum: „Okres Wszystkich Świętych to wyjątkowy czas, kiedy każdy z nas pamięta o tych, którzy odeszli. To właśnie teraz dbamy szczególnie o groby naszych bliskich – przynosimy kwiaty, zapalamy znicze. Ale w ramach akcji 'Zapal światełko dla Puckiego Hospicjum’, znicz ten staje się czymś więcej – symbolem pomocy podopiecznym hospicjum.”