Spacer do 30 km od Władysławowa. Zobacz gdzie warto wybrać się na Nordic Walking!

Spacer do 30 km od Władysławowa. Zobacz gdzie warto wybrać się na Nordic Walking!
fot. unsplash.com

Jesień to najlepszy moment aby powrócić do aktywności fizycznej. Nie musisz od razu jednak zapisywać się do klubu fitness czy też biegać maratonów. Weź kijki, odpowiedni prowiant i wybierz się na dłuższy spacer. Z pewnością nie pożałujesz!

Co zabrać na spacer nordic walking?

Ten rodzaj aktywności wymaga przede wszystkim dwóch rzeczy: odpowiednich kijków oraz wygodnych butów. Najlepiej, aby te ostatnie były sportowe, by podołały każdej nawierzchni. Jeżeli planujesz trzydziestokilometrowy spacer, musisz również pamiętać o zapasie wody i przekąsce, która uzupełni braki energetyczne w odpowiednim momencie. Przed wyjściem, koniecznie sprawdź prognozę pogody i w razie potrzeby zabierz ze sobą również pelerynę przeciwdeszczową.

Do pradawnego lasu – Sowiński Park Narodowy

Proponowana trasa zaczyna się oczywiście we Władysławowie. Tam należy kierować się szlakiem turystycznym w kierunku miejscowości Rowy. Idąc Sowińskim Parkiem Narodowym, docieramy do jego najmniej znanej części – do pradawnego lasu który, jak głosi legenda, przed wiekami został wypalony, jednak słona woda dobrze zakonserwowała te rejony. Trzeba kierowca się na obszar Mierzei Gradeńskej rozdzielającej Morze Bałtyckie od Jeziora Gradno.

Jeżeli masz ochotę tylko na krótszą trasę, podjedź na śródleśny parking dla samochodów, który znajduje się po prawej stronie Jeziora Dołgie Duże. Ten spacer liczy sobie tylko 12 kilometrów i jest rekomendowany dla początkujących.