Spokojna trasa nordic- walking z Władysławowa. W gratisie niezapomniane widoki!

Spokojna trasa nordic- walking z Władysławowa. W gratisie niezapomniane widoki!
fot. unsplash.com

Okolice Władysławowa to idealne miejsce na spacery z kijkami. Malownicze szlaki rzadko zahaczają o główne drogi tak, aby zapewnić spokój i pełen komfort poruszania się. Oto, gdzie można się wybrać!

W kierunku Mglistych Klifów

Trasa ta nie jest wymagająca, a dystans około 7 kilometrów przejdziesz w niecałe półtorej godziny. Jest to spacer w kierunku Gdyni Orłowa. Sam szlak prowadzi brzegiem morza, zapewniając dodatkowy uspokajający szum morza. Nie poleca się tej trasy po zachodzie słońca ze względu na brak sztucznego oświetlenia. Za to klify przepięknie wyglądają zaraz rano, otulone zazwyczaj tajemniczą mgłą.

Do Średniowiecznej Osady Słowińców

Jest to idealna trasa na cały dzień. Przejście 24 kilometrów zajmie ci 7 godzin, więc warto wybrać się na nią jeszcze przed południem. Średniowieczna Osada Słowian w Swołowie dostarcza niesamowitych wrażeń, a sama podróż do niej wiedzie przez kilka malowniczych zakątków. Aby się tam dostać, należy przejść przez lasy Puszczy Darżlubskiej. To na jej skraju znajduje się właśnie średniowieczna osada.

Na Wydmy Lubiatowskie

Wydma Lubiatowska ma wysokość aż 35 metrów wysokości. Jest ruchoma, co oznacza, że jej wygląd jest zależny od siły wiatru i całej reszty warunków atmosferycznych. Nie wygląda może tak spektakularnie jak wydmy w Sowińskim Parku Narodowym, ale również robią wrażenie. Okolice są rzadko odwiedzane przez turystów, co jest niezwykłym atutem, jeżeli szukasz ciszy i spokoju. Turyści praktycznie nie wiedzą o tych wydmach, więc możesz spacerować tam bez denerwujących tłumów.

Szukasz więcej informacji z regionu? Zobacz portal gdyniaonline.pl