Szkolenie piłkarskie Lechii Gdańsk: 25 zawodników wyrusza na zgrupowanie do Władysławowa

Szkolenie piłkarskie Lechii Gdańsk: 25 zawodników wyrusza na zgrupowanie do Władysławowa

W niedzielę grupa 25 zawodników zespołu Lechii Gdańsk, wśród nich pięciu golkiperów, udała się na zgrupowanie do ośrodka COS Cetniewo we Władysławowie. Gdański beniaminek ekstraklasy spędzi tam kolejny tydzień, podczas którego rozegra dwa mecze kontrolne.

Wśród wyjeżdżających znalazło się dwóch nowych graczy: obaj to bramkarze. Pierwszym z nich jest 20-letni Szymon Weirauch, który dołączył do drużyny z KGHM Zagłębia Lubin. Drugim jest Tymon Wojciechowski, młodszy o cztery lata i pochodzący z zespołu juniorów. Tym samym, Lechia straciła pięciu graczy, którzy wcześniej pełnili role rezerwowych w 1. lidze.

W składzie drużyny na zgrupowanie znalazły się również takie nazwiska jak Hiszpan Luis Fernandez, Brazylijczyk Conrado czy Ukrainiec Bohdan Wjunnyk – wszyscy oni niedawno borykali się z kontuzjami.

Podczas tego tygodnia zgrupowania, drużyna Lechii rozegra dwa mecze sparingowe. W środku tygodnia zmierzą się z 2. ligową Chojniczanką Chojnice, natomiast w sobotę staną oko w oko z Legią Warszawa.

Szczegółowy skład drużyny Lechii Gdańsk na zgrupowanie we Władysławowie jest następujący:

Bramkarze: Bohdan Sarnawśkyj, Szymon Weirauch, Kacper Gutowski, Bartłomiej Kałduński, Tymon Wojciechowski.

Obrońcy: Miłosz Kałahur, Andrei Chindriș, Elias Olsson, Conrado, Filip Koperski, Dominik Piła.

Pomocnicy: Luis Fernández, Jan Biegański, Loup-Diwan Guého, Iwan Żelizko, Adam Kardaś, Maksym Chłań, Tomasz Neugebauer, Louis D’Arrigo, Rifet Kapić, Camilo Mena, Bartosz Borkowski.

Napastnicy: Tomáš Bobček, Kacper Sezonienko, Bohdan Wjunnyk.