Szulerzy znowu oszukują przy plaży. Straż miejska ostrzega – nie wdawaj się w te gierki!

Szulerzy znowu oszukują przy plaży. Straż miejska ostrzega – nie wdawaj się w te gierki!
fot. unsplash.com

Najczęściej rozkładają się na prowizorycznym stoliczku, przy najpopularniejszych wejściach na plażę. Kuszą błyskawiczną wygraną. Jednak strażnicy miejscy ostrzegają – jeśli wejdziesz w ich grę to stracisz wszystkie pieniądze. Bo to oszuści pierwszej wody!

Oszuści we Władysławowie

Gra w trzy kubki albo trzy karty to najpopularniejszy sposób na oszukiwanie ludzi. Polega ona na tym, że osoba prowadząca posługuje się trzema kubkami albo kartami. Jeżeli wpłacisz określoną kwotę, możesz przystąpić do gry. Zadanie jest proste – wskaż pod którym kubkiem jest moneta albo też, która karta jest ta właściwa.

Podstawiona osoba wygrywa dużą kwotę tak, aby namówić innych. Kiedy ktoś się daje nabrać, kończy się gra a zaczyna zwykłe oszukiwanie. I nie było jeszcze prawdziwej osoby która by wygrała. Osoby te najczęściej widziane są właśnie we Władysławowie, Karwi i Jastrzębiej Górze.

Straż Miejska ostrzega

Jeżeli podczas wakacyjnego wypoczynku w nadmorskich kurortach zobaczysz grających w trzy karty lub trzy kubki, nie podejmuj z nimi gry. Ich sposób oszukiwania pozbawił oszczędności sporo ludzi. Zamiast więc samodzielnie walczyć z systemem, czym prędzej zadzwoń na policję albo straż miejską, Oni zajmą się całą sprawą. Poszkodowani podczas gry niestety niezwykle rzadko odzyskują swoje pieniądze. Częściej niestety muszą je spisać na straty nie do otrzymania.