"Ty też możesz zostać Mikołajem Marzeń": Świąteczna zbiórka dla osób w hospicjum

"Ty też możesz zostać Mikołajem Marzeń": Świąteczna zbiórka dla osób w hospicjum

Okres Bożego Narodzenia to nie tylko czas radości i prezentów dla nas samych, ale także okazja do otworzenia swoich serc dla tych, którzy potrzebują pomocy. W tym wyjątkowym czasie, wielu z nas decyduje się wspomóc instytucje służące ludziom w trudnej sytuacji życiowej, jak np. osoby pod opieką hospicyjną. Właśnie dla nich chcemy uczynić ten czas spokojnym i radosnym, spełniając ich marzenia i potrzeby poprzez organizację zbiórki.

Przed zbliżającymi się świętami, pracownicy oraz wolontariusze hospicjum zapoczątkowali akcję nazwaną „Ty też możesz zostać Mikołajem Marzeń”. Celem tej inicjatywy jest zebranie najbardziej potrzebnych rzeczy dla podopiecznych placówki. Informacje o akcji oraz lista potrzebnych przedmiotów pojawiły się na kanałach społecznościowych hospicjum.

Zgodnie z ogłoszeniem, dary można dostarczać do 20 grudnia w godzinach od 9:00 do 15:30. Na liście potrzeb znajdują się zarówno duże przedmioty, jak koncentrator tlenu, czytniki sensorów freestyle libre, czy specjalistyczne ubrania dla seniorów, jak i mniejsze sprzęty, np. czajnik elektryczny, zestawy garnków, dzbanki do wody, czy noże kuchenne. Wśród najbardziej potrzebnych produktów są także artykuły pierwszej potrzeby: chusteczki nawilżane, gaziki i gazy jałowe, pościel, prześcieradła oraz poduszki.