Warsztaty artystyczne pt. Niecodzienne wykorzystanie wzorów kaszubskich. Spójrz na nie z innej perspektywy!

Warsztaty artystyczne pt. Niecodzienne wykorzystanie wzorów kaszubskich. Spójrz na nie z innej perspektywy!
fot. unsplash.com

W tak pięknym mieście jak Władysławowo nie sposób się nudzić. Jednak, gdy zmęczeni plażowaniem macie ochotę na coś bardziej kreatywnego, ta propozycja jest dla Was. Wzory kaszubskie w nowych odsłonach to świetna zabawa bez względu na wiek!

Warsztaty 

Pod nazwą „Niecodzienne wykorzystanie wzorów kaszubskich” są przeprowadzane w każdy czwartek sierpnia na Targowisku Miejskim przy ulicy Morskiej. Przyjdź więc 12, 19 lub 26 sierpnia, aby pobawić się kolorami, barwami i znanymi formami w nowej odsłonie. 

Każdy z nas zna doskonale malownicze wzory kaszubskie. Składają się one z 5 kolorów: niebieskiego, czarnego, czerwonego, zielonego i żółtego. W tych właśnie barwach pojawiają się w motywach zaczerpniętych z okolicznej przyrody. Będą to bratki, chabry, dzwonki, goździki, koniczynki, lilie i niezapominajki. Piękne wrażenie robią również róże oraz konwalie. Kompozycją przewodnią jest tu element „Drzewa życia”, o prostym układzie gałęzi, symbolizujące proste zasady życia ludzkiego. 

Motywy te znajdziesz na większości pamiątek z regionu. Warto pokusić się o zrobienie takiego gadżetu dla siebie, w nowej, nieszablonowej formie. Wstęp na warsztaty artystyczne jest bezpłatny, a same zajęcia startują punktualnie o 18:00.