Wizyta funkcjonariuszy policji w przedszkolu w Chłapowie – lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

Wizyta funkcjonariuszy policji w przedszkolu w Chłapowie – lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji we Władysławowie postanowili odwiedzić młodych mieszkańców jednego z okolicznych przedszkoli, znajdującego się w Chłapowie. Celem spotkania było nie tylko nawiązanie bliższej relacji pomiędzy mundurowymi a maluchami, ale przede wszystkim edukacja na temat bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpiecznej drogi do i z placówki.

Podczas wizyty, dzielnicowi z Władysławowa skoncentrowali się na przekazaniu najistotniejszych wskazówek dotyczących zachowania się podczas codziennych zabaw, jak również na drodze do i z przedszkola. Nie ominęli również tematu bezpieczeństwa na placach zabaw oraz potencjalnego zagrożenia ze strony obcych, nieznanych osób, które mogą próbować nawiązać kontakt z dziećmi.

Najmłodsi byli zafascynowani możliwością zobaczenia policyjnego munduru oraz sprzętu służbowego na własne oczy. Zwiedzanie radiowozu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a sygnały dźwiękowe wywoływały uśmiech na twarzach maluchów. Po prezentacji realizowanej przez policjantów dotyczącej ich pracy, niektóre z dzieci wyraziły nawet pragnienie dołączenia w przyszłości do szeregów mundurowych i „złapania złodziei”.