Władysławowo: Dzielnicowi z Komisariatu Policji edukują młodzież szkolną na temat bezpieczeństwa i praworządności

Władysławowo: Dzielnicowi z Komisariatu Policji edukują młodzież szkolną na temat bezpieczeństwa i praworządności

Za nami spotkanie, które odbyło się w ubiegłym tygodniu, gdzie policjanci z Komisariatu we Władysławowie spotkali się z uczniami z ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 1. Podczas interaktywnego wykładu omówili z młodzieżą zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz odpowiedzialnością prawną za czyny karalne. Wskazali też na możliwość dołączenia do policyjnego grona.

Podczas spotkania, funkcjonariusze z Komisariatu we Władysławowie skupili się na szeroko zakrojonej tematyce profilaktyki i bezpieczeństwa. Przy okazji przypomnieli ósmoklasistom o ustanowionych społecznych normach i zasadach, wspominając o Ustawie dotyczącej wsparcia i resocjalizacji osób nieletnich.

Dzielnicowa podczas rozmowy podkreślała ważność przestrzegania reguł obowiązujących w domu, szkole a także w relacjach między rówieśnikami. W ten sposób starała się uświadomić młodzieży jak ważne jest obejście się z prawem, aby unikać konsekwencji związanych z czynami karalnymi. Przybliżyła także zagadnienie bezpieczeństwa w Internecie, prawidłowego korzystania z mediów społecznościowych oraz odpowiedniego komunikowania się z innymi, aby uniknąć konsekwencji prawnych za groźby czy zniewagi.