Władysławowo – fascynująca i nietypowa atrakcja: Muzeum motyli

Władysławowo – fascynująca i nietypowa atrakcja: Muzeum motyli

Słynne na arenie międzynarodowej Muzeum Motyli w Władysławowie, to coraz bardziej rozpoznawalna marka przyciągająca turystów z Czech do naszych nadmorskich krajobrazów. Począwszy od prywatnej kolekcji gromadzonej w tajemnicy przed rodziną, przez ćwierć wieku placówka ta gościła niezliczone rzesze zwiedzających. Obecnie, jej sukces jest niezaprzeczalny, co potwierdza powstanie filii w popularnym kurorcie – Łebie.

Niewielu by pomyślało, że ekspozycja tysięcy owadów zamkniętych w dziesiątkach gablot stanie się wielkim magnesem dla turystów. Ale właśnie to miejsce, pełne olbrzymich chrząszczy, włochatych pająków i motyli o rozmiarach porównywalnych do obiadowego talerza, okazało się prawdziwym rajem dla entuzjastów entomologii. Tomasz Falkiewicz, który z pasją prowadzi wystawy w turystycznych miejscach od ponad dwudziestu lat, z dumą potwierdza ten sukces.

– Muzeum Motyli we Władysławowie właśnie obchodzi swoje srebrne jubileusz – mówi z dumą Falkiewicz. – Ta prywatna placówka, której działalność rozpoczęła się w 1989 roku, musiała zmierzyć się z różnymi wyzwaniami, ale dziś jest nieodłącznym elementem atrakcji turystycznych i prawdopodobnie jedną z wizytówek naszego miejsca.

Obecnie muzeum może pochwalić się około 100 gablotami entomologicznymi, licznymi fascynującymi ciekawostkami z życia owadów oraz stale rosnącą kolekcją egzemplarzy małej fauny, które zdumiewają swoim wyglądem i zachowaniem. Jest to miejsce, które powinno znaleźć się na liście każdego turysty planującego spędzić emocjonujący czas podczas wakacji na Pomorzu.