Wyjątkowe zaangażowanie strażaków z OSP Mieroszyno w akcji charytatywnej dla Olafa

Wyjątkowe zaangażowanie strażaków z OSP Mieroszyno w akcji charytatywnej dla Olafa

Ochotnicza Straż Pożarna z Mieroszyna zdobyła prawie 25 tysiące maskotek, które były przygotowane do zbiórki. Ta wysiłek był częścią unikalnej kampanii charytatywnej, skierowanej na gromadzenie funduszy na leczenie małego chłopca o imieniu Olaf.

Strażacy z OSP w Mieroszynie są powszechnie cenieni za swoją roczną inicjatywę zbierania karmy i innych niezbędnych przedmiotów dla lokalnego schroniska dla zwierząt. Tym razem jednak postanowili skoncentrować swoje wysiłki na innej, ale równie godnej sprawie.

„Zostaliśmy poproszeni o wsparcie w zorganizowaniu zbiórki pluszowych zabawek dla Olafa, który niestety cierpi na atrofię mięśni – wyjaśnia Łukasz Dettlaff, koordynator akcji. – Zadanie było ambitne, biorąc pod uwagę, że koszt leczenia wynosi ponad 15 milionów złotych. Przyjęliśmy pomysł spontanicznego gromadzenia maskotek, które były rozdawane podczas meczu Trefla w Gdańsku. Za każdą zebraną maskotkę, na konto Olafa wpłacana była złotówka. Może to wydawać się małą sumą, ale ostatecznie udało nam się zebrać ponad 117 tysięcy złotych.”

Dodatkowo do tej kwoty przyczynili się mieszkańcy Mieroszyna, całego powiatu puckiego i nawet wejherowskiego. Informacja o akcji na Facebooku dotarła do aż 35 tysięcy osób, co świadczy o jej dużej skali.