Zdarzenie drogowe w Sławutówku: Samochód kontra rower. Apel o ostrożność na drogach

Zdarzenie drogowe w Sławutówku: Samochód kontra rower. Apel o ostrożność na drogach

W czwartkowe popołudnie 2 maja 2024 roku, w miejscowości Sławutówko, która jest częścią gminy Puck, doszło do kolizji drogowej. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy – samochód osobowy i rower. Policjanci apelują o zwiększoną ostrożność na drogach i przestrzeganie zasad wzajemnego szacunku zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów.

Kolizja nastąpiła po godzinie 18:00. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego z puckiej komendy, kierujący 30-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu puckiego, nie zastosował się do zasady pierwszeństwa przejazdu. Jego volkswagen zderzył się z rowerem, na którym jechała 39-letnia kobieta. Informacje te przekazała asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Kierujący volkswagenem został ukarany mandatem karnym. Kara wynosiła 3000 złotych i dodatkowo otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci podkreślają, że zarówno rowerzyści, jak i piesi są niemal zupełnie bezbronni w starciu z samochodem. Dlatego też apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności do kierowców, o zwracanie wyjątkowej uwagi na tych, którzy są mniej chronieni. Zapominanie o tym może prowadzić do prawdziwych tragedii. Policjanci z Pucka ponawiają swój apel do kierowców i rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze.