Zdarzenie drogowe z udziałem 26-latka w Sierakowicach – niedzielne zderzenie samochodu z drzewem

Zdarzenie drogowe z udziałem 26-latka w Sierakowicach – niedzielne zderzenie samochodu z drzewem

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 10 grudnia, kiedy to 26-letni kierowca samochodu marki Opel stracił kontrolę nad swoim pojazdem i zderzył się z drzewem znajdującym się przy drodze. W wyniku tego zdarzenia, kierowca oraz jeden z pasażerów zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania i leczenie.

Informacje o zdarzeniu zostały przekazane do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach przez dyżurnego, który otrzymał zgłoszenie o wypadku w Sierakowicach około godziny 5 rano. W samochodzie podróżowały trzy osoby. Na miejsce wypadku natychmiast wysłano patrol policji oraz służby ratunkowe.

Na podstawie pierwszych ustaleń policjantów, 26-letni mężczyzna prowadzący Opel prawdopodobnie nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze. Skutkiem tego była utrata przez niego panowania nad pojazdem i zjechanie na lewy pas ruchu, gdzie doszło do kolizji z drzewem – przekazała sierż. Aldona Naczk, oficer prasowy KPP Kartuzy.

Dodatkowo, oficer prasowy kartuskiej policji poinformowała, że podczas wstępnej kontroli policjanci wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Mimo to, 26-latek odmówił przeprowadzenia badania alkomatem.