Mamy Klub Seniora we Władysławowie! Koniecznie zajrzyj do ogrodu zimowego w Domu Rybaka

Mamy Klub Seniora we Władysławowie! Koniecznie zajrzyj do ogrodu zimowego w Domu Rybaka
fot. unsplash.com

Na szczęście pandemia nie psuje wszystkich planów. Są takie, które mimo że wymagają obecności innych, skrupulatnie są realizowane. Do takich właśnie zadań należało założenie Klubu Seniora we Władysławowie. I dokonano tego rzutem na taśmę, wraz z początkiem grudnia.

Klub w Domu Rybaka

Miejsce spotkań seniorów wybrano nieprzypadkowo. Zaadaptowano przez lata nie używane pomieszczenia ogrodu zimowego, które przy sporym nakładzie kosztów, zyskało drugie życie. Mówił o tym na uroczystym otwarciu tego miejsca, burmistrz Władysławowa, Roman Kużel.

Nowoczesne wnętrza są podzielone na kilka stref. Jedna z nich to wypoczynkowa, gdzie można w spokoju usiąść i poczytać książkę albo gazetę. Inna, to gastronomiczna. Tu z kolei można zrobić sobie coś ciepłego do picia i skorzystać z mini kuchenki. Kolejna, to część rekreacyjno – sportowa, która jest mini salą gimnastyczną a także miejscem do rozgrywek szachowych.

Uroczyste otwarcie

Klub Seniora został uroczyście otwarty 3 grudnia 2021 roku. To kolejne atrakcje Władysławowa. Przecięto symboliczną wstęgę, zjedzono przepięknie udekorowany tort i powitano wszystkich seniorów. Każdy z obecnych otrzymał Ogólnopolskie Karty Seniora uprawniające do wielu zniżek na terenie całego kraju. Całą imprezę uświetnił również koncert Miejsko- Parafialnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Władysławowa.

Kierownik klubu przekonywał, że jest wiele korzyści z aktywnego udziału w życiu klubu seniora. To przede wszystkim kreatywnie spędzany czas z innymi, do tego zajęcia z aktywności ruchowej a nawet warsztaty kulinarne. Na przyszły rok zaplanowane są również spotkania z dietetykiem, zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne i manualne. Będą również warsztaty kulturalne oraz grupowe i indywidualne spotkania ze specjalistami.

Ogromną wartością dodaną jest również kontakt i przyjazne relacje z innymi seniorami. Wspólnie spędzany czas czy to na rozmowie, czy na grze, jest najlepszym remedium na codzienne bolączki. Warto dodać, że nad wyborem wyposażenia czuwało grono specjalistów, więc oferta jest naprawdę bogata!

Klub Seniora powstał w ramach realizacji jednego z zadań pn „Kompleksowy system wsparcia miast i gmin powiatu puckiego w wielu senioralnym i ich opiekunów. Kierowany jest głównie do osób w wieku 60+. Nasza gmina jest jednym z czterech partnerów realizujących ten projekt.