Poradnik plażowicza: kiedy najlepiej wybrać się na plażę? Dzięki tym poradom unikniesz wielu nieprzyjemności!

Poradnik plażowicza: kiedy najlepiej wybrać się na plażę? Dzięki tym poradom unikniesz wielu nieprzyjemności!
fot. unsplash.com

Nasz Bałtyk ma w sobie coś magicznego. Czyściutki biały piasek, szerokie plaże i muszelki na każdym kroku. Jednak niewłaściwe przygotowanie może sprawić, że nawet najbardziej malownicze widoki nam zbrzydną. Oto, kiedy najlepiej wybrać się na plaże!

Zobacz wschód słońca

Rozumiem, są wakacje i nikt nie zmusi Cię do porannego wstawania bladym świtem? Wstań o 6:00 i z kubkiem termicznym pełnym aromatycznej kawy wybierz się na spacer brzegiem morza. Szum fal, krzyk mew, oraz ciepłe promyki z pewnością pobudzą Twój organizm do działania. A poranny spacer pozytywnie nakręci Cię na cały dzień.

Jeżeli jesteś typem sportowca, zamiast kawy, weź małą butelkę wody, wskocz w strój sportowy i wybierz się na przebieżkę plażą. Bieganie po piasku wymaga większego wysiłku niż na deptaku, także z rozwagą dobieraj odległości. Taki jogging z rana to prawdziwa bomba energetyczna!

Unikaj godzin południowych

Lekarze ostrzegają przed kąpielą słoneczną między 11:00 a 14:00. I, mimo że ktoś może zająć najlepsze miejsce na plaży, zdecydowanie lepiej jest ten czas poświęcić na wizytę w muzeach albo inne atrakcje. Plażując popołudniami, zyskasz piękną, brązową opaleniznę bez ryzyka poparzenia. Oczywiście pamiętaj o kremie z filtrem ochronnym. To absolutny „must have” każdego plażowicza!

Zobacz: Poradnik plażowicza: kremy z filtrem ochronnym. Czy to konieczność?

Malownicze zachody słońca

Jeżeli wypoczywasz nad Bałtykiem, musisz chociaż raz zobaczyć przepiękny zachód słońca. Gdy pomarańczowa kula rozpływa się w błękitnym, spokojnym morzu i na niebie są widoczne pierwsze gwiazdy, robi się magicznie. Koniecznie zabierz ze sobą koc, cieplejszy sweter i coś do jedzenia. Kolacja na plaży – dlaczego nie?

Plaża nocą bywa niebezpieczna

Gdy marzy Ci się ognisko nad morzem z przyjaciółmi, koniecznie podejdź do tematu odpowiedzialnie. Z pewnością w okolicy, w której odpoczywasz, są specjalnie wydzielone do tego miejsca. Nocą na plaży może być niebezpiecznie, więc nie wychodź tam w pojedynkę. Z grupą znajomych zawsze raźniej.