Pracownicy Urzędu Miasta Władysławowo mieli gest. Strażnicy Miejscy w roli Mikołajów!

Pracownicy Urzędu Miasta Władysławowo mieli gest. Strażnicy Miejscy w roli Mikołajów!
fot. unsplash.com

Czas około świąteczny to zazwyczaj bardzo gorący okres dla wielu z nas. Nie tylko przygotowania do świąt zajmują sporo czasu, ale i szukanie prezentów. Pracownicy z UM Władysławowo nie zapomnieli o tych najbardziej potrzebujących z gminy i zrobili jak co roku zrzutkę na najpotrzebniejsze rzeczy.

Od serca pod choinkę

Jeden z pracowników Urzędu Miasta przyznaje szczerze, że u nich to już po prostu tradycja. Nie robią sobie nawzajem bożonarodzeniowych czy mikołajkowych podarków. Za to zbierają pieniądze na najpotrzebniejsze rzeczy dla rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na ten zakup. Trudny czas pandemii nie przekreślił tegorocznych planów. I chociaż wszystkim jest ciężko, udało się zebrać sporą kwotę.

Kupiono za to sprzęt AGD, wyposażenie kuchenne, szafę, biurko oraz zabawki. Ośrodek Pomocy Społecznej wybrał najbardziej potrzebującą rodzinę i do niej właśnie pojechała cała wielka paczka. Za Mikołajów, 6 grudnia robili Strażnicy Miejscy z Władysławowa, którzy podjęli się przewiezienia tych ciężkich prezentów do wybranej rodziny. Ta nie kryła wzruszenia, widząc te wszystkie prezenty. Z pewnością zostaną odpowiednio wykorzystane i umilą ten świąteczny czas.

Święta we Władysławowie

Być może na naszym rynku nie stoi największa choinka nad Bałtykiem, ale z pewnością zarówno włodarze miasta jak i mieszkańcy mają ogromne serca. Apelujemy zatem do wszystkich, jeżeli widzicie kogoś w potrzebie, nie bądźcie obojętni na los drugiego człowieka. Czasem wystarczy zwykły, mały gest, aby rozświetlić komuś dzień.

Jeżeli chcesz przygotować paczkę dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta, skontaktuj się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Władysławowie. Tam urzędnicy z pewnością wskażą konkretną, potrzebującą rodzinę, która z uśmiechem przyjmie prezenty.