Rowerem na jednodniową wyprawę z Władysławowa. Ta trasa cię zaskoczy!

Rowerem na jednodniową wyprawę z Władysławowa. Ta trasa cię zaskoczy!
fot. unsplash.com

Kto powiedział, że odpoczywając we Władysławowie musisz jedynie chodzić na plażę? Oczywiście, jest jedną z najpiękniejszych w okolicy i z pewnością przyniesie dużo wrażeń. Jednak podczas odpoczynku w naszym mieście, spróbuj również pojeździć na rowerze. Zdziwisz się ile pięknych miejsc znajduje się dookoła!

Trasa przez Trójmiejski Park Krajobrazowy

Nie jest to specjalnie wymagająca trasa. ma dystans około 70 kilometrów i na spokojnie przejedziesz ją w 5 godzin. Sam Trójmiejski Park Krajobrazowy ma powierzchnię 19 930 ha. Będziesz jechać pośród prawie górskich krajobrazów, przez leśne drogi, w towarzystwie rozłożystych bukowych lasów. W samym parku wytyczono świetnie oznaczone ścieżki rowerowe, piesze, konne i narciarskie.

Zobacz również: Tej trasy nordic-walking jeszcze nie znasz. Koniecznie wyjdź na spacer!

Rozpoczynasz w Wejherowie i jedziesz ścieżkami w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Docierasz nimi do Nowego Dworu Wejherowskiego a potem do Gdyni- Chyloni. Podążając dalej, dojeżdżasz do pięknego jeziora Jasień, położonego w zachodniej części Gdańska. Jadąc dalej, docierasz do Doliny Radości i tam kończysz wyprawę.

Rowerem z Rowów do Ustki

To bardzo łatwa trasa, nawet dla osoby, która dawno nie jeździła na rowerze. Wystarczy podążyć z Rowów do Ustki, kierując się czerwonym szlakiem. Wracając, warto w miejscowości Bałamątek zmienić szlak na niebieski i jechać wzdłuż jeziora Gardno. Cała trasa to około 83 kilometry, które przejedziesz w 6 godzin.

Gorzelniany szlak

To wycieczka z gatunku tych łatwych ale długich. Cała trasa ma ponad 140 km długości i aby ją pokonać, potrzebujesz ponad 8 godzin. Z Władysławowa kieruj się na Kociewie. Po drodze będziesz mijać stare gorzelnie i nierzadko popadające w ruinę stare dwory. Nawierzchnia w większości to asfalt i szutry, dlatego przygotuj się odpowiednio na taką wyprawę.

Więcej sportowych inspiracji znajdziesz na portalu encyklopediasportu.pl