Aleja gwiazd z nowymi laureatami. Oto, kogo nowego tam zobaczymy!

Aleja gwiazd z nowymi laureatami. Oto, kogo nowego tam zobaczymy!

Gdyby spytać przeciętnego kowalskiego z czego słynie Władysławowo, z pewnością powie coś o Bałtyku, pięknych plażach ale i o Alei Gwiazd Sportu. Co roku lista laureatów się wydłuża. Oto, kto odsłonił swoją gwiazdę w tym roku!

Nowi laureaci

Swoje własne, prywatne gwiazdy w tym roku odsłoniło 13 sportowców. Każdy z nich zapisał się złotymi literami w świecie polskiego oraz międzynarodowego sportu. Byli to siatkarka, Małgorzata Glinka- Mogentale, lekkoatletka, Wanda Panfil a także trener lekkiej atletyki Edward Szymczak. Dodatkowo, trener piłki ręcznej Stanisław Majorek oraz siatkarka, Krystyna Krupa.

Swoje gwiazdy otrzymali również kolarka górska, Maja Włoszczowska, lekkoatletka Jarosława Jóźwiakowska i sztangista Henryk Kohnke. Nobilitowani zostali również biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk a także trener narciarski – Aleksander Wieretelny. Dwie ostatnie gwiazdy przypadły pilotce rajdowej, Ewie Zasada oraz trenerowi bokserskiemu, Andrzejowi Gmitrukowi.

Cała uroczysta gala odbyła się na początku lipca na promenadzie we Władysławowie i prócz samej uroczystości, były również imprezy towarzyszące. Jednym z nich były koncerty oraz konkursy dla licznie zgromadzonej publiczności.

Nietypowe wyróżnienie

Tym razem Gmina Władysławowo uhonorowała własną gwiazdą jeszcze jedną osobę. To Jerzy Szczepankowski, założyciel i pomysłodawca fundacji Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie. Do niedawna to on właśnie zajmował się całą organizacją oraz należał do kapituły wybierającej nazwiska gwiazd. Obecnie, to właśnie jego nazwisko można odczytać na jednej z brązowych tablic, wiodących wzdłuż Alei Gwiazd.