Ksiądz Krzysztof Antoń, Honorowy Obywatel Władysławowa, Odszedł do Wieczności

Ksiądz Krzysztof Antoń, Honorowy Obywatel Władysławowa, Odszedł do Wieczności

30 sierpnia 2023 roku zakończył swoją ziemską pielgrzymkę ks. Krzysztof Antoń, były duchowy pasterz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie. Ksiądz Antoń był także uznawany za honorowego obywatela tego nadmorskiego miasta.

Jego droga ku kapłaństwu rozpoczęła się 19 maja 1987 roku, kiedy to przyjął święcenia. Od roku 2005 aż do 2014 roku pełnił rolę proboszcza w parafii Wniebowzięcia NMP we Władysławowie.

Niespodziewaną i smutną wiadomość o śmierci księdza Antonia na swoim profilu na Facebooku przekazał Roman Kużel, burmistrz miasta Władysławowo. Przywołał on postać zmarłego duchownego jako kogoś, kto korzystał z ogromnej sympatii i szacunku mieszkańców, potrafiącego zjednać sobie ludzi i inspirować ich swoją pasją, oferującego pomoc i wsparcie w ciężkich momentach. Zaznaczył również, że ksiądz Antoń był wzorem nie tylko dla innych kapłanów, ale także dla wszystkich ludzi. Burmistrz Kużel złożył też kondolencje rodzinie, bliskim i całemu Zakonowi Chrystusowców.

Po ukończeniu 62 lat życia, ksiądz Krzysztof Antoń pełnił funkcję proboszcza parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Szczecinie-Podjuchach tuż przed swoją śmiercią.