W Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie będzie nowe nazwisko. To Wanda Panfil!

W Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie będzie nowe nazwisko. To Wanda Panfil!
fot. unsplash.com

Aleja Gwiazd Sportu to jedno z najpopularniejszych miejsc w naszym mieście. Zarówno turyści jak i mieszkańcy z przyjemnością spacerują, odczytując na głos coraz to nowe znakomite nazwiska ze sportowego panteonu sławy. W tym roku dołączy do nich kolejne!

Gwiazda Wandy Panfil

Ta urodzona w Opocznie lekkoatletka ma na swoim koncie zwycięstwo w maratonie w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostonie i Nagoi. Dwukrotnie uczestniczyła w letnich igrzyskach olimpijskich, kolejno w 1988 w Seulu i w 1992 w Barcelonie. Zaczynała jako zawodniczka Lechii Tomaszów Mazowiecki, szybko stała się jedną z najlepszych biegaczek w kraju. Jest 14-krotną mistrzynią Polski.

Więcej informacji z Tomaszowa Mazowieckiego znajdziesz na: na e-tomaszow.pl

Po zakończonej karierze sportowej pracowała na stanowisku trenera w Meksyku. Jest również aktywną działaczką na rzecz popularyzacji sportów biegowych na całym świecie. Jak sama podkreśla, szczególnym sentymentem darzy swoje rodzinne strony, tam, gdzie zaczynała się jej przygoda ze sportem. W Tomaszowie Mazowieckim jest ulica uczczona jej imieniem, a Przegląd Sportowy uhonorował ją dwukrotnie, w kategorii najlepszy sportowiec roku.

XXI edycja Alei Gwiazd Sportu

Uroczyste odsłonięcie nowej Gwiazdy Sportu dedykowanej Wandzie Panfil odbędzie się podczas XXI edycji Alei Gwiazd Sportu, w dniach od 2 do 3 lipca 2022 r. Będzie to więc kolejne upamiętnienie sportowych osiągnięć tej wielkiej polskiej lekkoatletki. Obecnie możemy tam podziwiać takich mistrzów jak Irena Szewińska, Janusz Kusociński, Maria Kwaśniewska czy Robert Korzeniowski. W sumie jest już 133 granitowych Gwiazd, a sama Aleja Gwiazd robi się już coraz dłuższa. Bez obaw jednak pomieści jeszcze sporo gwiazd!