1 Edycja Manewrów Morskich już za nami. Co się działo w Karwi?

1 Edycja Manewrów Morskich już za nami. Co się działo w Karwi?
fot. unsplash.com

„Poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach morskich”, to motto tegorocznej imprezy. Na pierwszą edycję Manewrów Morskich do Karwi zjechała się cała śmietanka ratowników wodnych z całego kraju. Wszystko po to, aby dzielić się doświadczeniami i doskonalić umiejętności.

Goście z całej Polski

Ubiegły weekend w Karwi stał pod znakiem ratownictwa. Do tej miejscowości w gminie Władysławowo przyjechali ratownicy nie tylko z Półwyspu Helskiego, ale również m.in. z Wrocławia, Poznania czy Choczewa. Mimo że ranga spotkania nie była ogromna, bo to dopiero pierwsza edycja, to wszyscy obecni potraktowali sprawy ratownictwa morskiego priorytetowo.

Manewry w Zatoce i na pełnym morzu

Sobota uczestnikom spotkania minęła na wykładach i ćwiczeniach na lądzie. Brali w nich aktywny udział Rafał Goeck z działu Poszukiwania i Ratowania Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, a także

Rafał Tymiński z Gdańskiego Centrum SPortu w Gdyni. Nie zabrakło również Mateusza Orzoł z OSP RW Gdynia, Marcina Kopackiego z Wodnej Służby Ratowniczej. Byli również przedstawiciele Ratownictwa Wodnego, Sopockiego WOPRu, Lifeguard Gdynia oraz 4Help VR.

Niedziela z kolei to ćwiczenia praktyczne podczas manewrów na Morzu Bałtyckim, gdzie to uczestnicy będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i pochwalić się swoimi umiejętnościami. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że takich spotkań w gronie specjalistów będzie coraz więcej. Równie istotne są również działania prewencyjne w zakresie informowania turystów odpoczywających nad Bałtykiem o potencjalnych zagrożeniach i metodach ich zapobiegania.