8 Bieg Zaślubin Polski z Morzem “Od Hallera do Hallera” za nami. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa!

Bieg Zaślubin Polski z Morzem “Od Hallera do Hallera” to impreza, która już od ośmiu lat towarzyszy uroczystościom upamiętniającym zaślubienie Polski z Morzem Bałtyckim. W tej edycji nie zabrakło ogromnych wrażeń i dobrej zabawy.

Bieg “Od Hallera do Hallera” to impreza sportowa bezpośrednio związana z rocznicą zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim. Organizowana od ośmiu lat, przyciąga coraz więcej biegaczy chcących rozpocząć sezon biegowy właśnie od biegu nad morzem. Zarówno start jak i meta biegu znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie pomników Generała Hallera. We Władysławowie to dzielnica Hallerow, a w Pucku w porcie rybackim.

Ósma edycja biegu dostarczyła ogromnych wrażeń. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Tomasz Grycko, któremu przebiegnięcie całej trasy zajęlo 37:33.66 sekund. Jedynie o 20 s gorszy wynik osiągnął Grzegorz Kujawski. Trzecie miejsce zajął Paweł Murawski. Wśród kobiet na najwyższym podium stanęła Zuzanna Głombiowska z czasem 47:24.07. Drugie miejsce Żaneta Krużycka a trzecie Katarzyna Klahs.