Czy wiesz co warto zobaczyć we Władysławie? Oto 5 inspirujących propozycji!

Czy wiesz co warto zobaczyć we Władysławie? Oto 5 inspirujących propozycji!
fot.pixabay.com

Wakacje nad polskim morzem to marzenie niejednego z nas. Biały, czysty piasek, sosnowy las w drodze na plażę i jednostajny szum Bałtyku to coś, czego nie spotkasz nigdzie indziej. Dlatego też tak wielu turystów wybiera właśnie nasze miasto na miejsce swojej wakacyjnej podróży. Zobacz więc koniecznie, co warto zobaczyć we Władysławowie. Wiele z tych atrakcji jest czynnych również poza sezonem letnim!

Plaża we Władysławowie

Szeroka plaża z łagodnym zejściem oraz białym piaskiem sprawia, że plaża we Władysławowie to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Na pasie należącym do miasta, utworzono 5 oficjalnych kąpielisk, na których dla spragnionych zabawy nad brzegiem morza czeka mnóstwo zabawy. Każde z nich jest nadzorowane przez zespół ratowniczo- medyczny.  Dzieci znajdą tam ciekawe atrakcje takie jak dmuchane zamki i inne konstrukcje, a kiedy zgłodnieją, punkty gastronomiczne czekają już na spragnionych dobrego jedzenia turystów.

fot.pixabay.com

Wieczorami można również liczyć na różnego rodzaju imprezy plażowe. Przez instytucje kulturalne organizowane są festiwale muzyczne oraz filmowe. Dużym powodzeniem cieszy się również kino letnie, gdzie wyświetlane są największe kinowe hity ostatniego roku. Nie brakuje również miejsca dla spragnionych tanecznej zabawy. Jeżeli zastanawiasz się, co warto przeżyć we Władysławowie, to z pewnością będzie to zjazd po zjeżdżalni wodnej wprost do Bałtyku, a także mecz piłki plażowej. W specjalnie wydzielonych do tego sektorach prawie zawsze czekają plażowicze chętni do wspólnej gry.

Na plaży we Władysławowie koniecznie trzeba również chociaż raz przejść się na dyskotekę. Zabawa w akompaniamencie modnej muzyki, kolorowych drinków oraz szumu fal i piasku pod stopami gwarantuje niezapomniane wrażenia. Największe bary zatrudniają topowych DJ-ów, aby impreza była na najwyższym poziomie.

Port we Władysławowie — idealny na spacer!

Kolejnym ciekawym miejscem we Władysławowie, które warto zobaczyć, jest port. To jeden z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku. Codziennie wyładowuje się tu ogromne ilości ryb, a ilość kutrów przypływających tu jest wciąż bardzo liczna. Na terenie portu znajduje się przetwórnia ryb, fabryka lodu, fabryka mączki rybnej, a także naturalnie niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania tego miejsca, stocznia remontowa. Miejsce to bardzo chętnie gości turystów ciekawych tego, jak funkcjonuje na co dzień taki ośrodek.

fot.pixabay.com

O atrakcyjności portu we Władysławowie świadczy również fakt, że od maja do października przypływają tu różnego rodzaju jachty sportowe i żaglowce. Port to dla nich idealne miejsce na dokonanie niezbędnych napraw, remontów oraz zrobienie zakupów przed dalszą podróżą. Mało turystów wie, że to właśnie w porcie znajduje się morskie przejście graniczne dla turystów których miejscem podróży są porty skandynawskie, łotewskie i litewskie.

Co ciekawego jest w porcie we Władysławowie? Przede wszystkim można więc pooglądać piękne jachty. Stąd właśnie można wykupić sobie wycieczkę — rejs statkiem po Bałtyku. Zachodni falochron jest przez spacerowiczów traktowany jako molo. W sezonie wakacyjnym można przespacerować się i podziwiać piękne widoki, albo też przyjść z wędką i poczekać na dużą rybę.

Śladami Gwiazd Sportu

Jedną z największych atrakcji Władysławowa jest Aleja Gwiazd Sportu. Powstała ona w 2000 roku i sukcesywnie przybywa na niej nowych tablic pamiątkowych. Spacerując deptakiem, możemy więc podziwiać gwiazdę Ireny Szewińskiej, Haliny Konopackiej, Roberta Korzeniowskiego czy Kazimierza Deyny. Jest również miejsce dla Kazimierza Górskiego, Jerzego Kuleja, Janusza Kusocińskiego, a nawet Dariusza Michalczewskiego. Wszystko to wśród innych, w sumie 36 polskich gwiazd sportu światowego formatu.

Jeżeli chcesz na własne oczy zobaczyć ciekawe wydarzenie we Władysławowie, jakim jest nadanie nowej gwiazdy sportu w Alei Gwiazd, koniecznie przyjedź tu w lipcu. Co roku, nieprzerwanie od 21 lat to właśnie w pierwszy wakacyjny miesiąc organizowana jest sporych rozmiarów impreza sportowa. Wtedy to do Władysławowa przyjeżdżają polskie gwiazdy sportowe. Organizowane są różnego rodzaju konkursy, festyny oraz festiwale, które przyciągają nie tylko najważniejsze sportowe nazwiska, ale i tłumy spragnionych atrakcji turystów.

Dom Rybaka dla wytchnienia

Jeżeli odwiedzasz Władysławowo, koniecznie musisz również zobaczyć Dom Rybaka. Jest to największy budynek miasteczku, który wybudowano w połowie lat 50-tych z przeznaczeniem pod hotel dla przybywających do portu żeglarzy i rybaków. Jak pokazała historia, ten budynek znalazł inne przeznaczenie.

W Domu Rybaka, który znajduje się na końcu ulicy Generała Hallera, znajduje się Urząd Miasta Władysławowo. Jednak ze względu na rozmiary budynku, jest tam również doskonała restauracja serwująca lokalne smaki i nie tylko. Będąc we Władysławowie warto zobaczyć również wystawę fotograficzną “Władysławowo wczoraj i dziś” oraz znajdujące się też w tym obiekcie, muzeum motyli.

fot. pixabay.com

Nie lada gratką dla wszystkich wielbicieli pięknych widoków jest również wieża widokowa ze specjalnie dostosowanym do tego tarasem. To jedno z najlepszych miejsc we Władysławowie, aby zobaczyć wszystko z szerszej perspektywy. Piaszczyste złote plaże, białe bałwany bałtyckich fal zlewają się tu z bezkresem morskiego horyzontu i nieba. Wielbiciele pięknych kadrów będą zachwyceni.

O historii Władysławowa – Hallerówka

Muzeum Hallerówka jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc we Władysławowie. Z formalnego punktu widzenia to oddział Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Jest to drewniana willa, która przed laty należała do generała Józefa Hallera. Znajdziesz ją przy ulicy Morskiej 2. Budynek wybudowano w 1922 roku i po niewielkich pracach remontowych, służy jako muzeum po dzisiejszy dzień.

Z całą pewnością jest to jedno z bardziej interesujących miejsc we Władysławowie. Nigdzie indziej nie zobaczysz historii Kaszubskich rybaków utrwalonej w drewnie przez artystę Leona Golla. I właśnie w Hallerówce możesz poznać dzieła słynnego kaszubskiego twórcy i autora morskich opowieści, Augustyna Necela. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas prac nad tą wystawą, zrekonstruowano również drobiazgowo gabinet oraz wyposażenie z domu rodzinnego Necela. Jedno jest pewne, to atrakcje zarówno dla małych jak i dużych!