Nowy dworzec we Władysławowie. Po remoncie jest nie do poznania!

Nowy dworzec we Władysławowie. Po remoncie jest nie do poznania!

Osoby odpowiadające za projekt przebudowy dworca we Władysławowie podkreślały, że chcą utrzymać jego ponadczasowy, klasyczny charakter, jednak wprowadzając dodatkowo nowoczesne elementy. Z czystym sumieniem można przyjąć po zakończeniu prac, że im to się udało.

Na ten moment mieszkańcy Władysławowa i odwiedzający to miejsce turyści czekali półtora roku. Zakres prac był bardzo spory, bo prace trwały zarówno na zewnątrz, poddając renowacji elewację dworca, jak i wewnątrz. Zmieniono okna oraz drzwi, przywracając im biały kolor. Dodatkowo położono nowy dach w kolorze czerwonym wykonany z dachówki karpiówki.

Kolejna ogromna metamorfoza związana była z pracami związanymi z wnętrzami. Historyczny charakter tej przestrzeni nie pozwalał na wprowadzenie innowacji, jednak projektanci zadbali o wszystkie dogodności dla pasażerów, w tym niepełnosprawnych. Odnowiono również przestrzeń kas biletowych oraz toalet.

Odnowienie dworca we Władysławowie z pewnością ucieszy turystów którzy w tym roku przyjadą do tego nadmorskiego miasteczka na urlop.