Władysławowo pod lupą YouTubera Książulo: Test gastronomiczny w popularnych lokalach

Władysławowo pod lupą YouTubera Książulo: Test gastronomiczny w popularnych lokalach

Popularnego YouTubera Książulo, znanego ze swoich licznych recenzji gastronomicznych różnych miejsc, przyciągnęło nadmorskie miasto Władysławowo. Jego celem było ocenić jakość potraw serwowanych w miejscowych restauracjach i smażalniach ryb, które są uważane za lokalne specjały. Czy najwyżej oceniana restauracja czy też tania smażalnia – która z nich zasłużyła na wyższą ocenę?

Maciej, znany jako Książulo, jest jednym z wielu YouTuberów, którzy decydują się na odkrywanie kulinarnej strony Polski, zwłaszcza jej nadmorskich regionów. Po swoich przygodach z kuchnią w Helu i Jastarni, teraz przyszedł czas na Władysławowo. Książulo nie ograniczył się do badania tylko jednej dziedziny kulinarnej – próbował kebabów, zapiekanek, gofrów oraz ryb, sprawdzając zarówno tanią smażalnię jak i cieszącą się dużym uznaniem restaurację.

Książulo rozpoczął swoje kulinarne doświadczenie we Władysławowie od obalenia mitu o wysokich cenach za jedzenie. „Wielu ludzi myśli, że wszystko jest tutaj drogie i że jedzenie tutaj to wyzwanie dla portfela. Czy naprawdę taniej jest jechać do Grecji na all inclusive?” – zastanawiał się na początku swojego filmu, przygotowując się do oceny cen rybnych przysmaków.

Pierwszym punktem jego gastronomicznej podróży była popularna restauracja „Tawerna Klipper”, o której mówi się, że jest jedną z najlepszych we Władysławowie. Zamówił tam zupę pomidorową, rosół, a także dorsza z frytkami i surówką oraz sandacza z ziemniakami, wszystko z ryb mrożonych. Zupa pomidorowa zdobyła najwyższą notę 10/10, natomiast rosół okazał się rozczarowaniem z oceną 5/10.

Natomiast daniem głównym były ryby – dorsz z frytkami i sandacz z ziemniakami. Książulo był zdumiony porcją dorsza. „Chociaż w dorszu nie czuć było tak wyraźnego posmaku ryby jak w przypadku sandacza, to jednak jakość użytego oleju była dobra, bez żadnych nieprzyjemnych zapachów typowych dla rzadko wymienianej frytury. Frytki były idealne, a sam kawałek mięsa był spory. Panierka delikatna i cienka” – tak YouTuber ocenił danie.