Co robić gdy pogoda nie dopisuje? Oto najpopularniejsze miejsca we Władysławowie!

Co robić gdy pogoda nie dopisuje? Oto najpopularniejsze miejsca we Władysławowie!
fot.pixabay.com

Miejsc, które warto zobaczyć we Władysławowie, gdy aura nie sprzyja plażowaniu, jest całkiem sporo. Znajdzie się atrakcja dla najmłodszych, trochę starszych i tych dorosłych podróżników spędzających letnie miesiące nad polskim morzem. Oto 5 najciekawszych, na których z pewnością się nie zawiedziesz!

Świat jak z bajki – motylarnia

Wyobraź sobie, że wchodzisz do pomieszczenia rodem z baśniowej krainy. W scenerii rajskiej dżungli swobodnie latają sobie większe i mniejsze, różnobarwne motyle. Jeżeli będziesz zachowywać się odpowiednio spokojnie, najpewniej usiądą ci na głowie, ramionach albo dłoni. Z pewnością jest to niesamowita atrakcja dla dzieci i dorosłych we Władysławowie.

Rozpiętość skrzydeł motyli sięga nawet 30 centymetrów, a wśród nich znajdują się unikatowe, egzotyczne okazy. Poczucie, że przeniosłeś się na rajską, tropikalną wyspę masz gwarantowane. Nawet gdy aura na zewnątrz nie sprzyja, w motylarni zawsze możesz liczyć na gorący i wilgotny klimat. Niesamowite jest również to, że na własne oczy możesz przekonać się, jak wygląda cykl życia motyla.

fot. pixabay.com

Wykwalifikowany personel, który czuwa nad wszystkim, z chęcią odpowie na każde twoje pytanie. Zdradzą kilka motylich sekretów, podpowiedzą, z jaką prędkością lata motyl, a także, w jaki sposób postrzegają otaczającą ich rzeczywistość. Świat tych owadów potrafi być naprawdę fascynujący, a przekonuje o tym już jedna wizyta w motylarni. Znajdziesz ją na ulicy Hryniewieckiego 2.

Ciekawe miejsce we Władysławowie dla dzieci – Magiczny zawrót głowy

Ta wystawa interaktywna znajduje się na piątym piętrze Wieży widokowej w Domu Rybaka. Muzeum iluzji sprawi, że z pewnością przestaniesz wierzyć własnym oczom. I to dosłownym tego słowa znaczeniu. To jedna z najbardziej nietuzinkowych atrakcji Władysławowa, którą po prostu trzeba zobaczyć.

Na wystawę składają się interaktywne eksponaty, dzięki którym można poznać najpilniej skrywane triki magiczne. Można też przetestować na sobie zabawki optyczne z XIX stulecia. Niezłą gratką jest również zapoznanie się z Zoetropu, czyli pierwszego w świecie zmieniacza obrazów. Kiedy już będziecie mieć dość poznawania nowinek technicznych i optycznych, podejdź do Gabinetu Śmiechu. Ustawione w nich 13 luster z pewnością cię rozbawią i to do łez! Z pewnością więc jest to najzabawniejsze miejsce we Władysławowie!

Przejdź boso po dnie, czyli Park Rozrywki Ocean Park

Innym miejscem które można zobaczyć we Władysławowie, gdy pogoda nie sprzyja, jest Park Rozrywki Ocean Park. Położony jest na obrzeżach miasta, jednak dojazd nie powinien być problemem. Z Władysławowa kursują meleksy, które zawiozą cię tam, jeżeli nie masz własnego środka transportu. Jedno jest pewne — warto wybrać się do Ocean Park, aby poznać życie morskich stworzeń.

Przechadzając się żwirową alejką, będziesz mieć możliwość spotkania z wielorybami, rekinami, delfinami, orkami, a nawet żółwiami olbrzymimi. Oczywiście te nie są prawdziwymi stworzeniami, a ich kamiennymi odpowiednikami, w skali 1:1. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą w ten sposób poznać największe tajemnice oceanicznych głębin. Jak to w przypadku takich miejsce bywa, jest tu również ogromny tematyczny plac zabaw, statek odwrócony do góry nogami oraz mini sala kinowa z filmami 5D.

Park Rozrywki Ocean Park jest więc doskonałym miejscem we Władysławowie dla rodzin z dziećmi, bo nikt tam nie będzie się nudził. Oczywiście znajdzie się tu również zaplecze gastronomiczne, które jest szczególnie ważne w przypadku maluchów. Wata cukrowa czy budki z hot-dogami są otwarte w godzinach pracy Ocean Parku.

Zagubieniu w polu kukurydzy – Labirynt

Wyobraź sobie, że na obszarze 2,5 ha ktoś zasadził kukurydzę, a następnie zaprojektował tam labirynt. Wchodzisz więc z mocnym postanowieniem, że się nie możesz zgubić. I robisz to już przy pierwszym zakręcie. Zielone ściany, jakie tworzy szybko rosnąca kukurydza, zupełnie nie pomagają odnaleźć się w terenie. Prawie 260 000 nasion robi niesamowite wrażenie. I czyni to miejsce jednym z najlepszych we Władysławowie.

W samym labiryncie rzecz jasna znajdziesz wiele punktów mających nakierować cię do wyjścia, jednak to ty musisz zdecydować, w którą stronę pójść. Najlepiej wchodzić pojedynczo, w pięciominutowych odstępach, aby nie trafić przez przypadek na kogoś, kto cię poprowadzi do wyjścia. Bo to musisz znaleźć sam — bez tego nie ma dobrej zabawy.

fot.pixabay.com

Labirynt w Polu Kukurydzy umieszczony jest między innymi polami, a dojazd tam jest możliwy albo meleksem z samego Władysławowa, albo własnym samochodem. Na miejscu możesz również liczyć na budki z przekąskami oraz inne dodatkowe atrakcje. Powstał również specjalny, mniejszy labirynt dla maluchów i starszaków, aby oni również mogli pobawić się w odnajdywanie drogi do wyjścia. A to nie zawsze jest takie proste.

Poszalej w Lunapark Sowiński

Gdy kapryśna pogoda nie pozwala na leniuchowanie na plaży, alternatywą może być szalona zabawa w Lunaparku. Znajdziesz go w centrum miasta, obok Domu Rybaka i możesz mieć pewność, że tu czeka cię wspaniała zabawa. Olbrzymie koło młyńskie widać już z daleka i przyciąga do siebie turystów od południa aż do późnej nocy.

Wchodząc do Lunapark Sowiński, możesz liczyć na niezły zastrzyk adrenaliny i niezapomniane emocje. To właśnie w tym miejscu możesz wsiąść do najwyższej kolejki górskiej w Polsce. Ponadto pojeździsz gokartem albo, jeżeli odwaga to twoja mocna strona, skorzystasz z ekstremalnych atrakcji takich jak condor, space loop albo splash shake. Kolejną ciekawą atrakcją jest pałac śmiechu albo dom strachu, czy też chata umieszczona do góry nogami.

A jeżeli tego będzie za mało, można zafundować sobie spacer po wiszących na dużych wysokościach szlakach z dodatkowymi przeszkodami albo też popłynąć w stronę zachodzącego słońca na pływającym łabędziu. Jedno jest pewne – w Lunapark Sowiński we Władysławowie nie ma miejsca na nudę.

Okazuje się, ze atrakcje Władysławowa, gdy letnia pogoda zawodzi, potrafią zrekompensować brak słońca. I chociaż każdy z nas przyjeżdża tam raczej z zamiarem plażowania, to warto kilka godzin poświęcić na poznanie innych atrakcji. Ich wachlarz jest spory i każdy znajdzie coś dla siebie.